MHF Český Krumlov: Program v Klášterní zahradě opět podpoří ZUŠ Jaroslava Ježka

Druhý festivalový víkend Mezinárodního hudebního festivalu Český Krumlov zaznamenal u diváků velký zájem. Diváci by ale neměli promeškat program, který je přístupný ve Festivalové zóně, která je v Klášterní zahradě otevřena pro všechny příchozí zdarma.

Ludmila Pavlová (zdroj Ludmila Pavlová)
Ludmila Pavlová (zdroj Ludmila Pavlová)

Vstupné na tento koncert i všechny další aktivity zóny je zdarma.Celý výtěžek z prodeje koncertních programů putuje na konto ZUŠ Jaroslava Ježka pro zrakově postižené studenty.

Lákadlem letošního víkendu je sobotní koncert 23. července 2022 ve 20:30 hodin Vivaldi meets PiazzollaČtvero ročních dob z Benátek do Argentiny, na kterém zazní dvakrát čtveřice skladeb inspirovaná proměnami kalendářního roku. První z nich je notoricky známé Čtvero ročních dob od A. Vivaldiho, které nejednou přivedlo ke klasické hudbě i ze začátku skeptické posluchače. Autorem druhé čtveřice, která diváky zavede do Jižní Ameriky, je argentinský král tanga Astor Piazzolla.

Sólistkou bude Ludmila Pavlová a doprovodí ji Ensemble 18+. Ludmila Pavlová je doktorandkou v oboru housle na Akademii múzických umění. Skrze svůj nástroj dokáže na publikum s lehkostí přenést veškeré emoce i drobné výrazové nuance obou interpretačně náročných skladeb. Zajímavostí je, že vystupuje výhradně bosá – v létě v zimě, na studené kamenné podlaze kostelní i za horkého letního večera v Klášterní zahradě.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments