MHF Český Krumlov vstupuje do druhé poloviny, některé koncerty jsou již vyprodány

Na další týden připravil Mezinárodní hudební festival Český Krumlov další zajímavé komorní koncerty. Narozeninový koncert Václava Hudečka s Jihočeskou filharmonií a vítězi televizní soutěže Virtuosos V4+ a velkolepý Filmový večer – koncert legendárního autora filmové hudby Johna Williamse v Pivovarské zahradě.

Kalabis Quintet (zdroj Kalabis Quintet)
Kalabis Quintet (zdroj Kalabis Quintet)

Na komorním koncertu 28. července 2022 v Maškarním sále vystoupí Kalabis Quintet, ve kterém se spojily hráčky z českých orchestrů. Toto dámské dechové kvinteto proslulo svou průzračnou interpretací a vybroušenou technikou. Jelikož hrdě nosí jméno po slavném českém skladateli Viktoru Kalabisovi, zahraje také jednu z jeho skladeb – Divertimento pro dechové kvinteto.

29. července představí Václav Hudeček na svém narozeninovém koncertu nastupující mladou generaci evropských sólistů. K oslavě svého životního jubilea si přizval vítěze mezinárodní televizní soutěže Virtuosos V4+ ze čtyř států. Z českých talentů vystoupí tři houslisté – „housloví bratři“ Richard a Eduard Kollertovi a Daniel Matejča, čerstvý vítěz evropské soutěže mladých hudebníků Eurovision Young Musicians. Ten se v minulém týdnu stal prvním českým vítězem v historii soutěže. Mladé muzikanty doprovodí Jihočeská filharmonie pod taktovkou Petera Valentoviče.

Sobota 31. července bude patřit napětí, dobrodružství a fantasy. Pivovarskou zahradu ovládne Filmový večer Johna Williamse, který letos oslavil 90. narozeniny. Jeho strhující filmová tvorba byla dosud oceněna neuvěřitelnými pěti Oscary. Zazní nejslavnější melodie z filmů Indiana Jones, E. T. mimozemšťan, Harry Potter či Star Wars. Nebude chybět ani dojemné houslové sólo z Schindlerova seznamu nebo husí kůži nahánějící hudba z filmu Čelisti. Celý zážitek ještě umocní doprovodná projekce ukázek z filmů. 

Předposlední festivalový týden uzavře nedělní Varhanní matiné s Jaroslavem Tůmou. Tento vynikající český varhaník nahrál v uplynulých dvou letech, které živým vystoupením příliš nepřály, kompletní varhanní dílo J. S. Bacha. Ačkoli se nám z Bachova díla do dnešních dní dochovala jen menší část, záznam zabral neuvěřitelných dvaadvacet hodin. To nejlepší z jeho tvorby rozezní unikátní varhany v kostele Božího těla a Panny Marie Bolestné. Aktuálně je tento koncert varhanního a barokního mistra na mistrovský nástroj vyprodán.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments