MHF Leoše Janáčka zahájil předprodej. Organizátoři věří, že se uskuteční v plném rozsahu

Letošní ročník mezinárodního hudebního festivalu Leoše Janáčka se uskuteční na různých místech Moravskoslezského kraje od 27. května do 1. července, pokud to epidemická situace umožní. Na festivalu zazní nejen klasická, ale i jazzová a folklorní hudba. Novinářům to dnes řekl mluvčí hudební přehlídky Jiří Till s tím, že vstupenky jsou již v prodeji.

José Adolfo Alejo Solis (zdroj mhflj.cz)

Organizátoři podle něj v případě neuskutečnění koncertů budou vracet vstupné. Pokud potrvá nepříznivá situace, budou několik koncertů streamovat. „Věřím, že se festival v plném rozsahu uskuteční,“ řekl ředitel festivalu Jaromír Javůrek. Hlavní linkou programu podle něj letos budou symfonické koncerty. „Posluchači se tak díky hostujícím umělcům, kteří na festival přijedou od Mexika až po Arménii, vydají na hudební cestu napříč třemi staletími,“ dodal.

Koncerty budou v Ostravě, Hukvaldech, Frýdku-Místku a dalších městech regionu. Vystoupí na nich například mexický violista José Adolfo Alejo Solís, maďarský houslista Kristóf Baráti a rakouská sopranistka Simona Eisingerová. Mezi hlavní protagonisty letošního ročníku bude patřit sólista na trubku a dirigent Håkan Hardenberger, šéfdirigentka basilejské opery Kristiina Poskaová a dirigent Dennis Russel Davies.

„V rámci letošního ročníku poprvé na festivalu vystoupí rezidenční umělec, kterým je klavírista Ivo Kahánek. Kromě toho, že přednese sólový part populárního Klavírního koncertu b moll I. P. Čajkovského, povede také mistrovské kurzy,“ doplnil Jiří Till.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments