Mladý talent Jan Schulmeister vystoupí s Wihanovým kvartetem

V sobotu 9. července 2022 v 18:00 hodin se v ruprechtickém kostele sv. Jakuba Většího rozezní počtvrté znělka festivalu Za poklady Broumovska. Festivalovému publiku se představí klavírista Jan Schulmeister a Wihanovo kvarteto. Vstupné na koncert je dobrovolné, výtěžek pomůže kostelům takzvané Broumovské skupiny.
Jan Schulmeister, finalista Concertino Praga 2021 (zdroj Concertino Praga)
Jan Schulmeister, finalista Concertino Praga 2021 (zdroj Concertino Praga)

Podpora mladé generace je jedním z hlavních cílů festivalu Za poklady Broumovska. Vedle festivalu v Broumově sídlí i Mezinárodní soutěž Broumovská klávesa, která každoročně nabízí nejmladším umělcům možnost prezentace a srovnání. Laureáti soutěže získávají ocenění v podobě vystoupení pro veřejnost, včetně účinkování na festivalu. Jan Schulmeister je vítězem jednoho z minulých ročníků soutěže Broumovská klávesa a zároveň čerstvým laureátem soutěže Concertino Praga, se kterou festival spolupracuje. Mimo domácí vítězství obhájil Jan již dvakrát absolutní vítězství v soutěži Piano Talents v Miláně a přidal též prvenství na Soutěži Césara Francka v Bruselu a na estonské Odin International Music Competition. Vystupuje s předními českými orchestry, spolupracuje též s Wihanovým kvartetem, se kterým se společně představí v rámci festivalu.

Wihanovo kvarteto je stálicí domácí kvartetní scény, českou kvartetní školu reprezentuje i v zahraničí, především v Anglii. Ocenění za mimořádnou výchovnou práci a kontakt s mladou generací ve Velké Británii dokládají tři nominace na cenu královské filharmonické společnosti. Soubor je residenčním kvartetem Trinity College of Music v Londýně, ve Velké Britanii účinkují Wihanovci pravidelně pro CAVATINA Chamber Music Trust v koncertech pořádaných pro popularizaci komorní hudby mezi mládeží, na mistrovských kurzech v Royal Welsh College of Music and Drama Cardiffu, na Dartington International Summer School a Pro Corda.

Členy Wihanova kvarteta jsou houslisté Leoš Čepický a Jan Schulmeister, violista Jakub Čepický a violoncellista Michal Kaňka.

Wihanovo kvarteto (Wihanovo kvarteto)
Wihanovo kvarteto (Wihanovo kvarteto)

Program koncertu:
Johann Sebastian Bach / Ferrucio Busoni: Chorale No. 3 Nun komm der Heiden Heiland BWV 659
Claude Debussy: Arabesky
Wolfgang Amadeus Mozart: Koncert A dur K 488
Maurice Ravel: Smyčcový kvartet F dur

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments