Mnichovská filharmonie zahájila Dvořákovu Prahu

Violoncellový koncert h moll a Novosvětská symfonie Antonína Dvořáka tradičně zazněly na včerejším zahajovacím koncertu Mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha. Symbolicky v den výročí skladatelova narození tak odstartoval patnáctý ročník festivalu, který potrvá až do 25. září 2022.

Münchner Philharmoniker (zdroj Münchner Philharmoniker)
Münchner Philharmoniker (zdroj Münchner Philharmoniker)

V sobotu 10. září se uskuteční Rodinný den Dvořákovy Prahy. V 10:00 hodin začne v Rudolfinu program pro předškolní a školní děti – nejprve Docela velké divadlo a představení Rusalka, poté dílny rovněž na téma Dvořákovy pohádkové opery. Poté následuje interaktivní koncert s projektem Timbalooloo. Vstup na celý dopolední blok je volný. V 17:00 hodin začíná v Betlémské kapli hudebně-dramatický pořad Dvořák cestovatel s Plzeňskou filharmonií, který je určený divákům od osmi let.

Po dvou neúspěšných pokusech, kdy vystoupení orchestrů z Pittsburghu a Washingtonu zhatila pandemie, se pořadatelům letos konečně podařilo pozvat na festival americký orchestr – The Cleveland Orchestra. V neděli 11. září zazní výběr skladeb Richarda Strausse, které pro pražský koncert připravil hudební ředitel a šéfdirigent Clevelandského orchestru Franz Welser-Möst.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments