Mnichovský skladatel Von Bose bude v pátek čelit obvinění ze znásilnění

Německého skladatele Hanse-Jürgena von Bose čeká v pátek 13. listopadu 2020 soud, kde bude čelit obvinění z několikanásobného znásilnění. Zločinů se měl dopustit v letech 2006-2007, kdy byl profesorem na prestižní mnichovské hudební akademii Hochschule für Musik und Theater.

Hans-Jürgen von Bose (zdroj wikipedia.org)

Více než pět let poté, co byl Hans-Jürgen von Bose (známý především jako autor opery Jatka V na motivy knižní předlohy Kurta Vonneguta) obžalován z opakovaného znásilnění, stane tento skladatel před mnichovským oblastním soudem, který má rozhodnout o jeho vině. Informoval o tom německý deník Frankfurter Allgemeine.

Von Bose byl v roce 2015 obviněn ze znásilnění bývalou milenkou. Ta tvrdí, že po ní skladatel vymáhal sex násilím a výhrůžkami, že zničí kariéru jejího bratra, který u něj v době jejich vztahu studoval. Podle Von Bose byl jejich vztah konsenzuální a žena si nařčení vymyslela. Německý týdeník Der Spiegel v roce 2018 oznámil, že v době jeho zatčení se skladatelem a jeho manželkou žila 23letá žena, která měla ve speciálním kalendáři označené dny, kdy s Von Bosem měla mít sex. Policie v domě našla také velké množství drog a minimálně jednu střelnou zbraň.

Von Bose není jediný profesor mnichovské Hochschule für Musik und Theater obviněný ze sexuálního napadení. Siegfried Mauser, který na škole působil jako ředitel v letech 2003-2014, byl v říjnu roku 2019 odsouzen na dva roky a devět měsíců. Mauser se přesto trestu prozatím vyhnul, podle jeho právníků mu špatný zdravotní stav neumožňuje strávit delší čas ve vezení.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments