Mnichovský skladatel Von Bose bude v pátek čelit obvinění ze znásilnění

Německého skladatele Hanse-Jürgena von Bose čeká v pátek 13. listopadu 2020 soud, kde bude čelit obvinění z několikanásobného znásilnění. Zločinů se měl dopustit v letech 2006-2007, kdy byl profesorem na prestižní mnichovské hudební akademii Hochschule für Musik und Theater.

Hans-Jürgen von Bose (zdroj wikipedia.org)

Více než pět let poté, co byl Hans-Jürgen von Bose (známý především jako autor opery Jatka V na motivy knižní předlohy Kurta Vonneguta) obžalován z opakovaného znásilnění, stane tento skladatel před mnichovským oblastním soudem, který má rozhodnout o jeho vině. Informoval o tom německý deník Frankfurter Allgemeine.

Von Bose byl v roce 2015 obviněn ze znásilnění bývalou milenkou. Ta tvrdí, že po ní skladatel vymáhal sex násilím a výhrůžkami, že zničí kariéru jejího bratra, který u něj v době jejich vztahu studoval. Podle Von Bose byl jejich vztah konsenzuální a žena si nařčení vymyslela. Německý týdeník Der Spiegel v roce 2018 oznámil, že v době jeho zatčení se skladatelem a jeho manželkou žila 23letá žena, která měla ve speciálním kalendáři označené dny, kdy s Von Bosem měla mít sex. Policie v domě našla také velké množství drog a minimálně jednu střelnou zbraň.

Von Bose není jediný profesor mnichovské Hochschule für Musik und Theater obviněný ze sexuálního napadení. Siegfried Mauser, který na škole působil jako ředitel v letech 2003-2014, byl v říjnu roku 2019 odsouzen na dva roky a devět měsíců. Mauser se přesto trestu prozatím vyhnul, podle jeho právníků mu špatný zdravotní stav neumožňuje strávit delší čas ve vezení.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments