Montserrat Caballé bude zpívat v Bratislavě

Bratislavští pořadatelé dnes oznámili, že španělská operní legenda Montserrat Caballé vystoupí ještě před koncem tohoto roku ve slovenské metropoli. Její koncert je naplánován na 15. prosince 2012 od 20 hodin do Incheba Expo Arény v Bratislavě. Caballé bude zpívat za doprovodu orchestru Capella Istropolitana pod taktovkou svého krajana, dirigenta Josého Collada. Podrobný program bratislavského koncertu jeho organizátoři zatím nezveřejnili.Při vyslovení jména Montserrat Caballé se mnoha lidem vybaví především jedno: je to už dvacet let, co tato operní diva společně s legendárním zpěvákem skupiny Queen Freddie Mercurym zahajovala olympiádu s hitem Barcelona, který doslova obletěl svět, a díky němuž legendární divu Montserrat Caballé poznali i ti, kteří do té doby prakticky neměli tušení, o co vlastně v opeře jde. 

Našim divákům se Montserrat Caballé zatím naposledy připomněla před dvěma lety, při mezinárodním festivalu Petra Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou, mnozí operní fanoušci ji pamatují z dřívějšího opakovaného pražského vystoupení, řada z nich ji pak před pár lety ocenila ve Vídeňské státní opeře, kde v Donizettiho Dceři pluku ve výtečné inscenaci Laurenta Pellyho ztvárnila s notnou dávkou sebeironie Vévodkyni z Crakentorpu.

Barcelonská rodačka Montserrat Caballé (v rodném listu má vepsán 12. duben 1933) debutovala před neuvěřitelnými sedmapadesáti lety v malém městečku Reusu, v titulní roli Pergolesiho opery Služka paní. Slávu jí i přes nevídanou mnohostrannost jejího repertoáru přinesly především její belcantové role (Donizetti, Bellini, Rossini, Verdi) a také role straussovské. Mnohé z nahrávek Caballé jsou považovány za referenční, v dobách největší slávy byl její soprán oceňován především pro svoji plnost, lahodnou barvu, čistotu, přesnost a také sílu. Caballé je držitelkou celé řady ocenění.

Teď se Montserrat Caballé chystá do slovenské metropole na prahu své jen těžko uvěřitelné osmdesátky, kterou oslaví v dubnu příštího roku. A to i přesto, že před deseti lety měla být její tehdejší série koncertů v Německu symbolickým rozloučením s kariérou. Ten, kdo si klade otázku, kolik toho Montserrat Caballé může nabídnout dnes, musí počkat na její bratislavský prosincový koncert.Cena vstupenek na bratislavský koncert Montserrat Caballé, které jsou od dnešního dne již v prodeji, se pohybuje od 70 do 179 euro.

Mohlo by vás zajímat


3
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Janci

Další z dobrých zpěvaček, které neuměly odejít včas ze scény. Smutné…

orlovsky

Nepochybne, velika dama opery. No davno za zenitem. Bude i zpivat? V Inchebe? Asi ma malou penzi, nebo malo nasetrila… Co clovek neudela za penize!

jamka

Je taký starý vtip. Viete ako nezostárnuť? Umrieť mladý.
………….
Nechajte na starých, kedy chcú odísť. Je to ich právo. Hlavne keď v živote sa dotkli hviezd. Majte k ich právam úctu.
Janci, smutný je len váš komentár…
orlovský, nezáviďte Cabalé ten groš, dala ľuďom ďaleko viac ako je možné hmotne vyjadriť