Montserrat Caballé je po mozkové mrtvici

Aktualizováno  
Legendární španělskou operní divu Montserrat Caballé přepadly nemalé zdravotní problémy. Při své cestě po Rusku utrpěla údajně „menší“ mozkovou mrtvici a když padala, tak si navíc zlomila ruku v rameni. V Rusku však Caballé odmítla zůstat a tak jí letecky přepravili do Barcelony, kde je hospitalizovaná v jedné z místních nemocnic. Podle dostupných informací Montserrat Caballé není ochrnutá a celou dobu je při vědomí. Na léčbu prý její organizmus reaguje příznivě. Bez necelého půl roku osmdesátiletá operní diva by v prosinci měla vystupovat v Bratislavě. Zda teď po mozkové příhodě opravdu přijede, je ale velmi velmi nejisté…

Vyjádření agentury, pořádající bratislavský koncert Montserrat Caballé: 

Včera sa v médiách a agentúrach objavili informácie o tom, že operná speváčka Montserrat Caballé mala ľahkú mozgovú mŕtvicu. Stalo sa tak deň po jej koncerte v Jekaterinburgu v Rusku, kde následkom zdravotných ťažkostí spadla a zlomila si rameno. Vzápätí na to sme sa skontaktovali s jej agentom. „Pani Montserrat Caballé je síce momentálne v nemocnici v Barcelone, ale je v poriadku,“ znelo jeho oficiálne vyjadrenie. Zároveň dodal, že pani Caballé je silná žena plná energie, takže nevidí dôvod, prečo by mala rušiť koncerty na december tohto roka.

Montserrat Caballé musela zrušť koncerty, ktoré mala najplánované len v najbližších dňoch. Aj napriek nepríjemným okonostiam sa na Slovensku objaví 15. decembra, kde ju čaká veľkolepý koncert s orchestrom mesta Bratislavy Capella Istropolitana pod taktovkou dirigenta Josého Collada. 

Mohlo by vás zajímat