Moravská filharmonie Olomouc uvede Matoušovy pašije Johanna Sebastiana Bacha

Ve středu 31. března 2021 od 19 hodin mohou zájemci na webových stránkách a Facebooku Moravské filharmonie Olomouc zhlédnout velikonoční koncert ze slavnostní dvorany Arcibiskupského paláce v Olomouci. Pod vedením šéfdirigenta MFO Jakuba Kleckera na koncertě zazní výběr z Matoušových pašijí Johanna Sebastiana Bacha.

Moravská filharmonie Olomouc, Jakub Klecker (zdroj Moravská filharmonie Olomouc)
Moravská filharmonie Olomouc, Jakub Klecker (zdroj Moravská filharmonie Olomouc)

Bachovy Matoušovy pašije měly premiéru na Velký pátek 15. dubna roku 1729 a jejich námětem je úryvek z Matoušova evangelia, který líčí umučení Ježíše Krista. Jde o nejznámější zhudebnění tohoto evangelního textu. V rámci koncertu zazní 45 minutový výběr recitativů, árií a chorálů za účasti vynikajících sólistů. V průběhu večera uslyšíme Terezu Zimkovou, Lucii Hilscherovou, Matúše Šimka a Romana Hozu.

Koncert bude řídit šéfdirigent MFO Jakub Klecker, který k programu koncertu dodává: „Jsem velmi rád, že se podařilo pro tento mimořádný velikonoční koncert přizvat špičkové sólisty, kteří se barokní hudbě pravidelně věnují. Bohužel současná pandemická situace neumožňuje, aby mohl smíšený sbor vystoupit v tomto oratoriu, a tak například vybrané chorály uslyšíme netradičně v podání samotných sólistů.“ Velikonoční koncert Moravské filharmonie Olomouc bude uveden velikonočním přáním a poselstvím mons. Jana Graubnera, arcibiskupa olomouckého a metropolity moravského.

Program koncertu:

Johann Sebastian Bach: Matoušovy pašije

Účinkují:
Tereza Zimková – soprán
Lucie Hilscherová – mezzosoprán
Matúš Šimko – tenor
Roman Hoza – baryton
Moravská filharmonie Olomouc
Jakub Klecker – dirigent

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


5 1 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments