Na Mezinárodním hudebním festivalu L. Janáčka vystoupí Hradišťan

Na Mezinárodním hudebním festivalu Leoše Janáčka vystoupí v příštím roce Hradišťan, operní pěvec Adam Plachetka či světový klavírista Jean Efflam Bavouzet. ČTK to dnes řekla mluvčí přehlídky Michaela Dvořáková. Festival bude od 27. května do 1. července 2020 v Ostravě, Hukvaldech a dalších pěti městech Moravskoslezského kraje.
Hradišťan

V Evangelickém Kristově kostele v Ostravě zazpívá 29. května Plachetka slavné árie Wolfganga Amadea Mozarta a neznámé árie jeho rivala Antonia Salieriho, uvedl ředitel akce Jaromír Javůrek.

Druhým zveřejněným koncertem bude vystoupení světového klavíristy Jeana-Efflama Bavouzeta za doprovodu rezidenčního festivalového orchestru – Symfonického orchestru Českého rozhlasu. Koncert se uskuteční 4. června v sále Domu kultury města Ostravy a v programu zaznějí především díla francouzských impresionistů.

Další koncert podle Javůrka uspokojí zase zcela jiné publikum. “V den slunovratu, tedy v neděli 21. června vystoupí v amfiteátru Hukvaldské obory legendární soubor Hradišťan s uměleckými vedoucími Jiřím Pavlicou a Ladislavou Košíkovou,” doplnil.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na