Na Nové scéně ND dnes předají ceny vítězům festivalu Zlatá Praha

Předáním cen dnes, 28. září 2019, vyvrcholí na Nové scéně Národního divadla (ND) 56. ročník mezinárodního festivalu Zlatá Praha. V doprovodném programu zatančí například Andrea Kramešová, dlouholetá sólistka Národního divadla i světových baletních scén, členové uměleckého souboru Laterny Magiky i desetiletá dvojčata Alex a Maxim Šestákovi. Závěrečný večer budou v přímém přenosu ČT art moderovat Petra Křížková a Jiří Vejvoda.
Zlatá Praha (zdroj zlatapraha.ceskatelevize.cz)

Letošní ročník festivalu byl zahájen 25. září a tradičně nabídl divadelní, taneční i filmové zážitky, a také hudební vystoupení. Na Náměstí Václava Havla se dnes od 11:00 hodin uskuteční celodenní doprovodný program pro celou rodinu s možností volného vstupu do zázemí Národního divadla.

Do letošního ročníku Zlaté Prahy se přihlásilo na sto snímků z celkem 19 zemí, z nichž 87 soutěží o tituly Grand Prix Golden Prague, Český křišťál, Cena České televize nebo Zvláštní uznání za mimořádný umělecký počin.

Program festivalu, který je mezinárodním setkáním odborníků a specializuje se na televizní hudební a taneční pořady, letos mimo jiné v premiéře uvedl dokument režiséra Romana Vávry s názvem Jiří Bělohlávek: “Když já tak rád diriguju…”. Režisér a kameraman Martin Kubala představil své dva dokumenty – Jeden rok v životě Jiřího Kyliána a Adam Plachetka, cesta na vrchol. V prvním se věnuje světově uznávanému choreografovi a ve druhém dosavadní kariéře mladého operního basbarytonisty. Dokument o Plachetkovi zaznamenává jeho kariéru i soukromý život manžela sopranistky Kateřiny Kněžíkové.

Mezinárodní festival Zlatá Praha se koná od roku 1964. Patří tak k nejstarším televizním festivalům na světě.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na