Nadace Život umělce předala ocenění Senior Prix

Poděkování za celoživotní uměleckou činnost. To je ocenění Senior Prix, které každoročně předává Nadace Život umělce hercům, tanečníkům, operním, populárním i sborovým zpěvákům a orchestrálním i sólovým umělcům.
Senior Prix 2022 (zdroj Nadace Život umělce)
Senior Prix 2022 (zdroj Nadace Život umělce)

Slavnostní předávání cen Senior Prix proběhlo v neděli 20. listopadu 2022 v Divadle Na Fidlovačce. „Po covidových letech, které nám nedovolily předat ocenění během jednoho dne všem nominovaným umělcům, jsme se vrátili k původnímu konceptu, kdy se všichni ocenění sejdou v jeden den na jednom místě a společně budou moci zavzpomínat na svou hvězdnou kariéru,“ říká Oldřich Smola, předseda správní rady Nadace Život umělce.

„Letos jsme pro oceněné připravili skutečně důstojné předávání, během kterého vystoupila i swingová kapela Blue Star vedená Václavem Markem. Je skvělé, že se na jednom místě scházejí umělci napříč celým uměleckým spektrem. Od herců a tanečníků přes zpěváky až po hudebníky,“ dodává výkonná ředitelka nadace Svatava Barančicová.

Mezi letošními oceněnými jsou například tanečník Vlastimil Harapes, zpěvák Michal Prokop, herečky Dana Syslová, Daniela Kolářová, Jaroslava Obermaierová, kytarový virtuóz Lubomír Brabec, houslista Václav Hudeček, violista Panochova kvarteta Miroslav Sehnoutka, bavič Petr Novotný, trumpetisté Ladislav Gerendáš a Jan Slabák z legendární Moravanky. Dostalo se i na dva hudební publicisty Miloše Skalku a Jiřího Černého.

Senior Prix je již od roku 1993 klíčovou událostí, prostřednictvím které nadace oceněným děkuje za jejich celoživotní uměleckou práci.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments