Nadační fond pro taneční kariéru otevírá program individuálního poradenství a koučinku

Kariéra tanečnic/ků, performerek/rů, akrobatek/tů je riskantní, náročná a většinou netrvá dlouho. Nutnost změnit kariéru, hledat další profesní uplatnění je v těchto oborech častější než u jiných uměleckých disciplín. Když jste ale dlouhá léta plně koncentrováni na precizní výkon a umělecké cíle, je taková životní změna mimořádně náročná. Nadační fond pro taneční kariéru nabízí těmto umělkyním a umělcům podporu v době kariérní změny, a to formou individuálního poradenství a koučinku. Právě nyní v červnu vydal novou výzvu.

(foto Roman Dietrich)

Nadační fond pro taneční kariéru spouští výzvu k účasti na individuálním koučinku a poradenství pro všechny umělkyně a umělce z oblasti tance, pohybového divadla a nového cirkusu, pro které je aktuálním tématem změna či ukončení kariéry. Účastníce a účastníci výzvy si mohou po úvodní konzultaci vybrat z nabídky odborné pomoci podle své aktuální situace. Jednotlivé konzultace proběhnou na základě zaslaných přihlášek od července do října 2022. Termín podání přihlášek je do 8. července 2022.

K dispozici jsou tyto služby:
• individuální koučink
• psychologické poradenství
• konzultace k přípravě na pracovní pohovory
• konzultace vlastního byznys modelu a plánu pro podnikání
• právní poradenství

Tým odborníků:
Jana Bohutínská – úvodní konzultace a koučink
Jana Návratová – úvodní konzultace
Michal Andera – byznys model a plán
Olga Novotná – CV, motivační dopis a příprava na pohovor
Jana Tomanová – psychologické poradenství
František Vyskočil – autorské právo

Individuální koučink je přístup k rozvoji lidí a jejich potenciálu zaměřený na řešení. Pomůže vám najít a realizovat vlastní vize a kroky pro další kariéru, a to v souladu s vašimi zkušenostmi, silnými stránkami, hodnotami a touhami.

Psychologické poradenství nabízí možnost rozhovoru v případě, že je pro vás ukončení taneční kariéry spojené se složitou psychickou situací a s negativními emocemi, které vám brání v pozitivním pohledu do budoucna.

Konzultace k životopisu, motivačnímu dopisu a příprava na pohovor je vhodná tehdy, pokud si hledáte nové zaměstnání a čeká vás období, kdy se budete ucházet o práci a absolvovat pracovní pohovory.

Konzultace vlastního byznys modelu a plánu pro podnikání je určená pro lidi, kteří chtějí sami podnikat, založit firmu nebo pracovat na volné noze v komerčním i neziskovém sektoru a potřebují si ujasnit základní principy své činnosti.

Právní poradenství využijete, pokud jsou pro vás v době kariérní změny palčivou výzvou smlouvy a další právní dokumenty, které se vážou především k autorskému zákonu.

Nadační fond pro taneční kariéru je jedinou organizací v České republice, která aktivně podporuje profesionálky a profesionály v oboru tance, pohybového divadla a nového cirkusu v procesu změny kariéry a přípravy na ni. Buduje systém, který jim zajistí adekvátní podmínky v období profesní změny. Ve své práci se po celou dobu zaměřuje nejen na umělce a umělkyně, kteří končí jevištní kariéru, ale také na absolventky a absolventy tanečních škol a jejich přechod do praxe, na aktivní taneční kariéru včetně jejího sociálního zázemí, a na druhé straně na kariérní změnu i na zralé tanečnice a tanečníky, kteří se blíží důchodovému věku. Součástí aktivit fondu je také mapování pracovních a životních podmínek v tanci, cirkuse a pohybovém divadle. Projekt je financován z Fondů EHP/Norska 2014-2021 a konzultace jsou díky tomu pro účastnice a účastníky bezplatné.

Více také na webu NFTK.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments