Národní divadlo Brno odehraje derniéru Pikové dámy bez ukrajinského tenoristy Eduarda Martynyuka

Opera Národního divadla Brno dnes 28. února v 19:00 hodin uvede v Mahenově divadle derniéru Pikové dámy v režii Martina Glasera s legendární Soňou Červenou v roli jedné z Pikových dam. V hlavní roli Heřmana měl vystoupit vynikající ukrajinský tenorista Eduard Martynyuk, který zůstává na Ukrajině, aby podpořil svou vlast v nelehké situaci.
Eduard Martynyuk (zdroj Národní divadlo Brno)
Eduard Martynyuk (zdroj Národní divadlo Brno)

„Dnes jsem měl zpívat Pikovou dámu v nádherném divadle v českém Brně. Tento tým mi opravdu chybí. A věřím, že se určitě potkáme! Přeji vám dobrý dnešní výkon. A nezapomeňte mi políbit skvělou Soňu Červenou na tvář!“ uvedl Eduard Martynyuk na svém facebookovém profilu.

Celé Národní divadlo Brno nastalá situace velmi zasáhla a snaží se pomoci Martynyukové rodině. Jako výraz úcty proto dnes před představením uvede orchestr Janáčkovy opery NdB ukrajinskou státní hymnu, která bude i nadále zaznívat při všech představeních Národního divadla Brno jako symbolická podpora Ukrajině.

“Myslíme na všechny, které se tato situace dotýká a doufáme, že se vše co nejdřív v dobré obrátí,” uvedla za Národní divadlo Brno Zuzana Žáková Klimplová.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments