Největší interpretační kurs staré hudby v Česku byl zahájen
Cílem hudebníků, kteří na dobové nástroje hrají starou hudbu, je vystihnout původní krásu a vyznění skladeb. Pořadatelé letní školy věří, že tak hudba může promlouvat k lidem i po několika staletích a přinášet jim naději.
„Ostatně, mnoho úžasných skladeb starých mistrů vzniklo v dobách, kdy byli lidé vydáni napospas ničivým válkám, nemocem či materiálnímu nedostatku. Více než kdy jindy je třeba se ‚nakazit‘ touto krásou, pravdou a dobrem, které přinášejí, a tak poslat nehumánní nákazy všeho druhu do propadliště dějin,“ uvedl umělecký ředitel letní školy Marek Štryncl.
S účastníky letní školy budou pracovat tři desítky lektorů v pěveckých, instrumentálních i tanečních a hereckých třídách. Řada účastníků z různých tříd se zapojí také do závěrečného představení na téma Elementy v hudbě. Nabídku doplňují dětské třídy.
Součástí letní školy jsou koncerty v památkových budovách ve Valticích. V neděli v zámeckém divadle vystoupí Musica Florea s Vesnickým trhem Jiřího Antonína Bendy, v pondělí 4. července 2022 zazní ve farním kostele v podání Hipocondria Ensemble program nazvaný Šimon Brixi znovuobjevený.
Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky
[mc4wp_form id="339371"]