Nová drážďanská sezona

Ani příští sezonu nepřestane drážďanská Semperova opera lákat na řadu titulů, které rozhodně – už jen k pověstné špičkové kvalitě většiny tamějších inscenací – budou stát za to.
Mezi premiérami sezony 2010-2011 je Straussova Daphne (dirigent Orner Wellber, režie Torsten Fischer, v titulní roli Camilla Nylund), nestor současné německé opery Hans Werner Henze je zastoupen operou Gisela! oder: Die denk- und merkwürdigen Wege des Glücks (hudební nastudování Erik Nielsen, režie Elisabeth Stöppler). Na řadu příjde i Dvořákova Rusalka (dirigent Tomáš Netopil, režie Stefan Herheim, v titulní roli Tatiana Monogarova a Gal James), Monteverdiho L’incoronazione di Poppea (dirigent Diego Fasolis, režie Florentine Klepper, jako Poppea Nicole Heaston), Weillova Street Scene (hudební nastudování Jonathan Darlington, režie Bettina Bruinier) a konečně i další „drážďanský“ autor, Johann Adolphe Haase a jeho Il tutore (Johannes Wulff-Woesten, Manfred Weiss).
Mimoto ohlásila Semperova opera také Henryho Purcella a jeho Dido and Aeneas (Semper Junge Szene), stejně jako i koncertní provedení tří oper – Čajkovského Jolanty s dirigentem Vladimirem Jurowskim, Rossiniho málo hraného opusu La gazza ladra a Donizettiho Anny Boleny s Editou Gruberovou v titulní roli.


Na repertoáru Saské opery pochopitelně zůstává řada inscenaci z předchozích let: Händlův Julius Caesar, Mozartův Únos ze serailu, Figarova svatba a Kouzelná flétna, Rossiniho Lazebník sevillský a Italka v Alžíru, Verdiho Trubadúr, Otello, Rigoletto a La traviata, Pucciniho Bohéma a Tosca, Bizetova Carmen či Gounodův Faust. Dalších repríz se v Drážďanech dočká i Wagnerův Tannhäuser a Tristan a Isolda, stejně jako i Arabella, Růžový kavalír a Salome Richarda Strausse, Schoeckova Penthesilea či Humperdinckova opera Hänsel und Gretel. Chybět nebude ani Netopýr Johanna Strausse.
Samostatnou kapitolou Semperovy opery v nové sezoně jsou velmi četné symfonické koncerty a písňové večery (Klaus-Florian Vogt, Anne Schwanewilms, Tichina Vaughn, Evelyn Herlitzius a Michael Volle).

www.semperoper.de

 

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
10 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments