Nová sezóna Pražského komorního baletu

Pražský komorní balet zahajuje po návratu z Jižní Koreje novou sezónu 2018/2019, ve které se objeví nové tváře, nové projekty, ale i nové výzvy.
Prolínání, Pražský komorní balet (zdroj PKB)

Sólisté Pražského komorního baletu mají za sebou další úspěšné vystoupení v Jižní Koreji. V úterý 28. srpna se s choreografií Prolínání Lukáše Timuláka představili v Arts Centre v Choengju (Čchongdžu) na slavnostním zahájení Korea Dance Festival. Festival je největší choreografickou soutěží korejských tanečních souborů. Zahájení se kromě PKB zúčastnily soubory Ballet Compagnie Oldenburg a Georgian National Dance Ensemble Davlati. Tamtéž uvedli ve středu 29. srpna workshop pro profesionály a studenty tanečních konzervatoří, zaměřený na techniku klasického tance, který vedli Igor Vejsada a Linda Svidró Schneiderová.

Prolínání, Pražský komorní balet (zdroj PKB)

Kromě toho se PKB na přelomu července a srpna zúčastnil 5. ročníku mezinárodního festivalu vážné hudby „Praha, klasika…“ a vystoupil v programu mezinárodních kurzů komorní hudby Ameropa a Letní orchestrální akademie Filarmonietta Praga.

Nyní PKB pod vedením Lindy Svidró vstupuje do sezóny 2018/2019. Do souboru nastupují čtyři noví tanečníci: Tereza Kučerová, která dříve působila v Baletu Národního divadla, Michal Kováč z Plzně, Tereza Straková z brněnské konzervatoře a Iveta Krmelová z Tanečního centra Praha.

Prolínání, Pražský komorní balet (foto Michal Hančovský)

V brzké době čeká soubor několik slavnostních vystoupení. Fragment z choreografie Prolínání bude uveden na Slavnostním předávání cen festivalu Zlatá Praha na Nové scéně Národního divadla v sobotu 22. září od 20:20 hodin. Večer živě přenáší kulturní kanál ČT art. V pondělí 24. září od 19 hodin pak bude následovat vystoupení na Svatováclavském hudebním festivalu v Ostravě, kde PKB uvede choreografie Po zarostlém chodníčku, Z mého života a Černé zrcadlo v doprovodu Zemlinského kvarteta. Choreografii Po zarostlém chodníčku zatančí soubor v mimořádném hudebním nastudování se smyčcovým kvartetem a klarinetem v podání Igora Františáka. Představení, které se koná v ostravském kostele svatého Václava, natáčí Česká televize v rámci letošních oslav stého výročí Československa a devadesátého výročí úmrtí Leoše Janáčka.

V sezóně 2018/2019 plánuje soubor uvést celovečerní premiéru Petra Zusky Kytice, ke které skládá původní hudbu Ondřej Brousek nejml.

Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na