Novoroční koncert v Elbphilharmonie zrušen kvůli výpadku techniky

Novoroční koncert „Setkání Divadla St. Pauli a Labské filharmonie“ v Hamburku 2. ledna 2020 musel být v průběhu produkce několikrát přerušen a nakonec úplně zrušen. Důvodem byla vada ve zvukové technice. Stalo se tak poprvé v historii hamburské koncertní síně.
Elbphilharmonie Hamburg (foto André Bruns)

Koncert, který se konal první čtvrteční večer roku 2020 ve velkém sále Elbphilharmonie, musel být poprvé v historii budovy přerušen. Důvodem byly technické problémy zvukové techniky. Brzy po začátku novoročního koncertu selhal mikrofon, následkem čehož byl hudebník a herec Volker Lechtenbrink během svého vystoupení sotva slyšet. Když se problém nepodařilo vyřešit ihned, byla publiku oznámena nucená přestávka. Orchestr se pokusil přestávku hudebně vyplnit. Publikum mělo na přerušení programu různé reakce: jedni hlasitě projevovali nesouhlas, jiní začali spontánně zpívat kultovní píseň Auf der Reeperbahn nachts um halb eins, načež se k nim přidala celá koncertní síň včetně orchestru na pódiu.

Když byla po půlhodině technická přestávka ukončena, Lechtenbrink pokračoval v produkci. Technické problémy se ale objevily znovu: zpěvačka a skladatelka Katie Freudenschuss musela dohrát své vystoupení bez doprovodu klavíru a zvuk selhal i během produkce Gitte Haenning. Následovala další neplánovaná pauza. Koncert byl nakonec zcela ukončen v 22:45 hodin a zbytek programu byl zrušen docela.

Během koncertu se porouchal externě pronajatý mixážní pult, sdělil novinářům mluvčí Elbphilharmonie. Zaměstnanci Elbphilharmonie nemohli příčinu chyby najít i přesto, že koncert byl během večera dvakrát přerušen. Koncert organizovalo Divadlo St. Pauli, zvuk však zajišťovala Elbphilharmonie. Návštěvníkům koncertu byla vyplacena kompenzace.

Dennis Just, vedoucí techniky Elbphilharmonie, se publiku omluvil za komplikace. Mluvčí Elbphilharmonie oznámil, že ve spolupráci s Divadlem St. Pauli pracují na náhradním termínu, který oznámí v polovině příštího týdne.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat