Obrázky z výstavy budou! Filharmonie Brno zrušený koncert přinese ve streamu

O zrušené koncerty Obrázky z výstavy posluchači nepřijdou. Filharmonie Brno se rozhodla koncert streamovat na webových stránkách a na svém facebookovém profilu. Jedná se totiž o mimořádný projekt, který ve světové premiéře doprovodí vizualizace mezinárodně uznávaného umělce Cori O´Lana připravené ve spolupráci s Ars Electronica. „Chci velmi poděkovat orchestru, šéfdrigidentovi i Cori O´Lanovi, že posluchačům takto vyšli vstříc. Cori bude vizualizace osobně pouštět v sále,“ informovala ředitelka Filharmonie Brno Marie Kučerová.

Obrázky z výstavy – Vizualizace Cori O’Lan (Ars Electronica)

Oproti plánu se koncert neuskuteční v Janáčkově divadle, ale v Besedním domě. Orchestr při něm obsadí celé hlediště. „Vizualizace, které díky snímačům nad hudebníky převádějí v reálném čase hudbu do obrazů,“ posluchači u monitorů uvidí. Budeme je prostřihávat do záběrů na orchestr,“ uvedl šéfdirigent brněnských filharmoniků Dennis Russell Davies s tím, že při přenosu zazní Musorgského Obrázky z výstavy a Martinů Fresky Piera della Francesca. Koncertu bude předcházet krátký videoúvod ředitelky a šéfdirigenta Filharmonie Brno.

Čtvrteční a páteční koncert v Janáčkově divadle byl prakticky vyprodán. Posluchači mohou vstupenky na zrušené koncerty vracet ode dne následujícího poté, co se měl koncert uskutečnit. Vracejí se pouze ve filharmonickém předprodeji v Besední ulici, který je otevřen od pondělí do pátku od 13.00 do 19.00. Vstupné se vrací v hotovosti, nelze jej poslat na platební kartu. Vrácení je možné do 90 dnů od data konání koncertu, nejlépe je ale vrátit vstupenky do měsíce od data akce. 

O tom, kolika dalších koncertů se zákaz dotkne, zatím nechce Kučerová spekulovat. „Jisté je zatím asi jen to, že nebudeme hrát ani příští týden, kdy máme čtyři vyprodané koncerty. I na tyto budeme vracet vstupné,“ doplnila Kučerová.

Živý přenos koncertu začíná zítra v 19.00. Link, kde se dá sledovat, bude zveřejněn zítra odpoledne na webu  a facebookovém profilu Filharmonie Brno.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na