Olomoucká nová sezona odstartovala udělením cen

V olomouckém Moravském divadle se na sklonku minulého týdne odehrálo tradiční slavnostní zahájení nové, tentokrát již třiapadesáté divadelní sezony, spojené s předáváním cen.

Nejpočetnější ocenění získal v divácké anketě soubor baletu za představení Frida, tanečních obrazů ze života surrealistické malířky Fridy Kahlo. (Naši recenzi této inscenace najdete zde; olomoucký balet bude s Fridou hostovat tento měsíc v pražském Stavovském divadle.) Představitelka hlavní role Renáta Mrózková přitom získala nejen hlavní cenu diváků Moravského divadla Olomouc, ale byla jimi oceněna i jako nejpopulárnější členka baletního souboru. Její Fridu navíc odměnil i šéf baletu Robert Balogh svojí výroční cenou. Podobně představitel Diega Rivery Ivo Jambor sesbíral stejná ocenění jako jeho baletní partnerka a navíc zvítězil v anketě čtenářů Olomouckého deníku.

V souboru opery a operety cenu diváků získali sopranistka Lea Vítková a barytonista Jakub Kettner za výkony v operních představeních a sopranistka Barbara Sabella a barytonista Antonín Valenta za operetu a muzikál. Šéf souboru Miloslav Oswald předal své výroční ceny Lee Vítkové za roli Mařenky v Prodané nevěstě a basistovi Davidu Szendiuchovi za jeho Gremina v Eugenu Oněginovi.

Celý slavnostní večer pak zakončilo jednak předání Ceny ředitele Moravského divadla Olomouc, kterou Josef Podstata tentokrát ocenil úspěchy mladé nadějné mezzosopranistky Barbory Poláškové nejen na prknech domovského divadla, a jednak předání ceny primátora města Olomouce – tu Martin Novotný předal přednímu sólistovi opery Jakubu Kettnerovi, také za úspěchy přesahující hranice našeho olomouckého regionu.

O program večera se pak postarali všichni ocenění umělci, společně s kolegy z činohry. Věřme, že nová olomoucká divadelní sezona bude úspěšná.

 

Související články


Napsat komentář