Olomoucká nová sezona odstartovala udělením cen

V olomouckém Moravském divadle se na sklonku minulého týdne odehrálo tradiční slavnostní zahájení nové, tentokrát již třiapadesáté divadelní sezony, spojené s předáváním cen.

Nejpočetnější ocenění získal v divácké anketě soubor baletu za představení Frida, tanečních obrazů ze života surrealistické malířky Fridy Kahlo. (Naši recenzi této inscenace najdete zde; olomoucký balet bude s Fridou hostovat tento měsíc v pražském Stavovském divadle.) Představitelka hlavní role Renáta Mrózková přitom získala nejen hlavní cenu diváků Moravského divadla Olomouc, ale byla jimi oceněna i jako nejpopulárnější členka baletního souboru. Její Fridu navíc odměnil i šéf baletu Robert Balogh svojí výroční cenou. Podobně představitel Diega Rivery Ivo Jambor sesbíral stejná ocenění jako jeho baletní partnerka a navíc zvítězil v anketě čtenářů Olomouckého deníku.

V souboru opery a operety cenu diváků získali sopranistka Lea Vítková a barytonista Jakub Kettner za výkony v operních představeních a sopranistka Barbara Sabella a barytonista Antonín Valenta za operetu a muzikál. Šéf souboru Miloslav Oswald předal své výroční ceny Lee Vítkové za roli Mařenky v Prodané nevěstě a basistovi Davidu Szendiuchovi za jeho Gremina v Eugenu Oněginovi.

Celý slavnostní večer pak zakončilo jednak předání Ceny ředitele Moravského divadla Olomouc, kterou Josef Podstata tentokrát ocenil úspěchy mladé nadějné mezzosopranistky Barbory Poláškové nejen na prknech domovského divadla, a jednak předání ceny primátora města Olomouce – tu Martin Novotný předal přednímu sólistovi opery Jakubu Kettnerovi, také za úspěchy přesahující hranice našeho olomouckého regionu.

O program večera se pak postarali všichni ocenění umělci, společně s kolegy z činohry. Věřme, že nová olomoucká divadelní sezona bude úspěšná.

 

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na