Olomoucký Pád Antikrista má Cenu Divadelních novin

Svoje Ceny dnes rozdaly Divadelní noviny. Vedle činoherních projektů, loutkového a výtvarného divadla a také publikačního počinu redakce ocenila též projekty hudebního divadla. Cenu Divadelních novin si odnesli dirigent Miloslav Oswald a režisér Jan Antonín Pitínský za inscenaci Pád Antikrista, kterou nastudovalo Moravské divadlo Olomouc.

Viktor Ullmann: Pád Antikrista – Milan Vlček (Umělec) – Moravské divadlo Olomouc 2014 (foto Pavel Malý)
Viktor Ullmann: Pád Antikrista – Milan Vlček (Umělec) – Moravské divadlo Olomouc 2014 (foto Pavel Malý)

Ocenění v kategorii Taneční a pohybové divadlo patří tvůrčímu duu Skutr (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský) a Janě Burkiewiczové za režii a choreografii inscenace Walls & Handbags, která měla letos premiéru v produkci Losers Cirque Company na festivalu Letní Letná v Praze.

Jana Burkiewiczová, SKUTR: Walls and Handbags - Losers Cirque Company, SKUTR - Letní Letná 2015 (foto dancephoto.cz / Krupik + Viky)
Jana Burkiewiczová, SKUTR: Walls and Handbags – Losers Cirque Company, SKUTR – Letní Letná 2015 (foto dancephoto.cz / Krupik + Viky)

Podle šéfredaktora Divadelních novin Josefa Hermana se ceny udělovaly popatnácté, konkrétně za tvůrčí počiny v sezoně 2014/2015. „Porotu sestavila redakce z členů Společnosti pro Divadelní noviny a z našich spolupracovníků. Dvoukolového hlasování se zúčastnilo 27 porotců. Do druhého kola postoupily tři počiny, které získaly nejvíc nominací. O vítězi se rozhodlo hlasováním po rozpravě členů jury,“ vysvětlil Josef Herman.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na