Olomoucký Pád Antikrista má Cenu Divadelních novin

Svoje Ceny dnes rozdaly Divadelní noviny. Vedle činoherních projektů, loutkového a výtvarného divadla a také publikačního počinu redakce ocenila též projekty hudebního divadla. Cenu Divadelních novin si odnesli dirigent Miloslav Oswald a režisér Jan Antonín Pitínský za inscenaci Pád Antikrista, kterou nastudovalo Moravské divadlo Olomouc.

Viktor Ullmann: Pád Antikrista – Milan Vlček (Umělec) – Moravské divadlo Olomouc 2014 (foto Pavel Malý)
Viktor Ullmann: Pád Antikrista – Milan Vlček (Umělec) – Moravské divadlo Olomouc 2014 (foto Pavel Malý)

Ocenění v kategorii Taneční a pohybové divadlo patří tvůrčímu duu Skutr (Martin Kukučka a Lukáš Trpišovský) a Janě Burkiewiczové za režii a choreografii inscenace Walls & Handbags, která měla letos premiéru v produkci Losers Cirque Company na festivalu Letní Letná v Praze.

Jana Burkiewiczová, SKUTR: Walls and Handbags - Losers Cirque Company, SKUTR - Letní Letná 2015 (foto dancephoto.cz / Krupik + Viky)
Jana Burkiewiczová, SKUTR: Walls and Handbags – Losers Cirque Company, SKUTR – Letní Letná 2015 (foto dancephoto.cz / Krupik + Viky)

Podle šéfredaktora Divadelních novin Josefa Hermana se ceny udělovaly popatnácté, konkrétně za tvůrčí počiny v sezoně 2014/2015. „Porotu sestavila redakce z členů Společnosti pro Divadelní noviny a z našich spolupracovníků. Dvoukolového hlasování se zúčastnilo 27 porotců. Do druhého kola postoupily tři počiny, které získaly nejvíc nominací. O vítězi se rozhodlo hlasováním po rozpravě členů jury,“ vysvětlil Josef Herman.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat