Opera 2022 uvede operní inscenaci Roberto Devereux

Jedna z nejnovějších operních inscenací na repertoáru Státního divadla Košice, výjimečná belcantová opera Gaetana Donizettiho Roberto Devereux, bude uvedena na Festivalu hudebního divadla Opera v Praze. Operní soubor Státního divadla Košice ji uvede ve čtvrtek 10. března 2022 v 19:00 hodin na jevišti pražského Stavovského divadla.

Gaetano Donizetti: Roberto Devereux – Státní divadlo Košice (zdroj Státní divadlo Košice)
Gaetano Donizetti: Roberto Devereux – Státní divadlo Košice (zdroj Státní divadlo Košice)

Od poloviny ledna probíhá v Praze jubilejní 15. ročník festivalu Opera 2022. Jedná se o jedinou pravidelnou přehlídku reprezentativních inscenací českých a moravských profesionálních operních souborů. Od roku 2015 jsou jeho účastníky také všechny tři slovenské profesionální soubory.

Příběh lásky, zrady a moci z alžbětinského královského dvora ztvárněný v mistrovském díle operního belcanta Roberto Devereux, proslavila na světových operních scénách nedávno zesnulá světoznámá slovenská operní diva Edita Gruberová, která byla před rokem a půl inspirací i pro inscenaci tohoto titulu v košickém divadle.

Nádherná hudba Gaetana Donizettiho zazní v Praze v jedinečném obsazení. V titulní roli Alžběty, královny anglické, se představí hostující sopranistka Eva Bodorová, vycházející hvězda slovenské opery. Postavu Sarah, vévodkyně z Nottinghamu, ztvární mezzosopranistka Elena Maximova. Postavu Roberta Devereuxe ztvární hostující tenorista Juraj Hollý a v roli vévody z Nottinghamu se představí barytonista Marián Lukáč. Dirigentem pražského představení bude šéfdirigent opery Státního divadla Košice Peter Valentovič.

Příležitost zažít hvězdné obsazení ve výjimečné operní inscenaci budou mít i diváci v Košicích, a to v pondělí 7. března v 19:00 hodin v Historické budově Státního divadla Košice

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


1 2 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments