Opera ND: změna tenora v Boccanegrovi, Tannhäusera Kyzlink dirigovat nebude

Změny v obsazení chystaných inscenací se objevily na webu první scény. Nepříliš přesvědčivý pražský Don Carlos, Argentinec Marcelo Puente se v premiéře Simona Boccanegry (původní obsazení zde) nakonec neobjeví a vystřídá ho rumunský tenorista Adorján Pataki (1981). Ke studiu hudby Pataki přišel jako student vysoké teologické školy, od roku 2005 je sólistou opery v Kluži v rumunském Sedmihradsku, vystupuje také v Maďarské státní opeře, kde právě i Adorna v Boccanegrovi už zpíval. Umí také Rudolfa z Bohémy, Alfréda z Traviaty, Riccarda z Maškarního plesu nebo Pinkertona z Madamy Butterfly. Druhý pražský Adorno – v Čechách dobře známý Rafael Alvaréz – v obsazení zůstává. Co se další premiéry – Wagnerova Tannhäusera – týče, namísto už jednou zveřejněného (převzali a zveřejnili jsme zde), avšak poté staženého obsazení, je na webu Národního divadla stále prázdné místo a velký otazník tudíž stále zůstává; ovšem zásadní změnou je výměna dirigenta: namísto nedávno odvolaného šéfdirigenta Opery Jaroslava Kyzlinka byl hudebním nastudováním lednového pražského Tannhäusera pověřen starý dobrý známý Hilary Griffiths.

Mohlo by vás zajímat


Reakcí (4) “Opera ND: změna tenora v Boccanegrovi, Tannhäusera Kyzlink dirigovat nebude

  1. ovšem zásadní změnou je výměna dirigenta: namísto nedávno odvolaného šéfdirigenta Opery Jaroslava Kyzlinka byl hudebním nastudováním lednového pražského Tannhäusera pověřen starý dobrý známý Hilary Griffiths.
    Není to obdobný žert jako: http://i-press.cz/vilu-bratri-capku-koupi-kellner-bude-z-ni-luxusni-internat/? A když, k čemu tedy dva noví šéfové, jeden pro ND a druhý pro SOP Praha?
    Je nutný u HG dodatek “starý, dobrý, známý”? U Jiřího Kouta stačí “Jiří Kout”… Ve jméně je kvalita

Napsat komentář