Opereta Polská krev zakončila festival Petra Dvorského

Operetou Oskara Nedbala Polská krev skončil 20. srpna 2022 večer v Jaroměřicích nad Rokytnou na Třebíčsku 24. ročník Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského. Za dva týdny konání akce nabídla devět koncertů. Návštěvníci je mohli vidět nejen v Jaroměřicích nad Rokytnou, ale také v pivovaru v Dalešicích, na zámku ve Valči nebo v Třebíči.
Závěrečný koncert Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského, 20. srpna 2022 (zdroj Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského)
Závěrečný koncert Mezinárodního hudebního festivalu Petra Dvorského, 20. srpna 2022 (zdroj Mezinárodní hudební festival Petra Dvorského)

Lenka Šimečková uvedla, že závěrečná Polská krev představovala pro návštěvníky procházku celou operetou. „Bylo to takové lehce rozverné, tak jako je rozverná celá opereta,“ řekla. Program festivalu však nabízel i jiné žánry. „Stejně jako v minulých letech i letos si každý z našeho programu mohl vybrat večer, který by mu konvenoval,“ řekla Šimečková.

Návštěvnost festivalu po koronavirové pandemii není tak vysoká jako před ní. Podle organizátorů tento fakt zároveň ovlivnila současná ekonomická situace. „Festival přesto můžeme hodnotit pozitivně, co se týče programu, který jsme chtěli připravit pestrý. Nemůžeme si ani stěžovat na počasí. Byť se návštěvnost nevrátila do předcovidových dob, tak s ní můžeme být také spokojeni,“ uvedla Lenka Šimečková z pořádající agentury.

Dodala, že přesnou statistiku návštěvnosti zatím organizátoři neznají, ale podle jejich odhadů se bude pohybovat kolem 3000 lidí. Před pandemií koronaviru však na festival za dva týdny dorazilo 6000 až 7000 diváků. „Jsme vděčni za každé publikum, kultuře v tuto dobu nenahrává současná ekonomická situace, ale jsme rádi, že pořád jsou lidi, kteří nám zůstávají věrní,“ řekla.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments