Operu v La Scale bude poprvé dirigovat žena

Osmačtyřicetiletá Italka Speranza Scappucci se příští týden stane první ženou, která bude dirigovat operu v milánské La Scale, a třetí dirigentkou v tomto mezinárodně proslulém operním domě.
Speranza Scappucci (foto Silvia Lelli)
Speranza Scappucci (foto Silvia Lelli)

Speranza Scappucci bude v La Scale dirigovat 18. ledna operu Vincenza Belliniho I Capuleti e i Montecchi. Původně ji měl dirigovat Evelino Pidò, který ale onemocněl covidem-19. Předtím měla Scappucci naplánován debut v La Scale na začátek května, kdy bude dirigovat tři koncerty s filharmonií.

“Jsem velmi nadšená a cítím velkou zodpovědnost za tento náhlý a nečekaný závazek. Chtěla bych poděkovat řediteli La Scaly Dominiqueovi Meyerovi a celému divadlu, obzvláště orchestru, za to, jak mě přivítali, a za to, že i přes tyto obtíže mají chuť operu na scénu uvést,” napsala italská dirigentka a pianistka na Facebooku.

Speranza Scappucci, která je dcerou novináře a učitelky angličtiny, vystudovala hudbu a hru na klavír v Itálii a poté ve Spojených státech. Zkušenosti sbírala mimo jiné v newyorské Metropolitní opeře po boku proslulého dirigenta Jamese Levina a byla i asistentkou Riccarda Mutiho. V roce 2016 dirigovala jako první Italka a teprve čtvrtá žena ve Vídeňské státní opeře. Nyní je hudební ředitelkou Královské opery v belgickém Lutychu.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments