Orchestr Collegium 1704 koncertoval ve Versailles s Magdalenou Koženou

Český barokní orchestr Collegium 1704 koncertoval pod vedením Václava Lukse tento týden s mezzosopranistkou Magdalenou Koženou třikrát ve Francii, jednou v Caen a dvakrát ve Versailles.
Collegium 1704 (zdroj Collegium 1704 / foto © Petra Hajská, 2018)

V Caen i Versailles barokní orchestr uvedl představení Il giardino dei sospiri (Zahrada nářků) sestavené z dramatických scén slavných ženských hrdinek v barokní hudbě. Posluchači si vyslechli italské kantáty Georga Friedricha Händela a jeho benátských a neapolských současníků.

Čtvrtečnímu představení ve Versailles předcházel ve středu koncert nazvaný Duchovní Händel zaměřený na árie a kantáty, které německý skladatel zkomponoval po návratu z Itálie, kde pobýval v letech 1707 až 1709.

Barokní orchestr Collegium 1704 založil roku 1991 dirigent, hornista a cembalista Václav Luks, který jej i umělecky vede. V roce 2005 byl ansámbl rozšířen o vokální soubor Collegium Vocale 1704. Soubory se věnují interpretaci staré hudby, zejména z období vrcholného baroka. Mezinárodnímu publiku představují díla českých mistrů, především Jana Dismase Zelenky a Josefa Myslivečka. Představení Il giardino dei sospiri uvede Collegium 1704 tento měsíc ještě v Plzni, Litomyšli a ve Vídni.

 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat