Orchestry Národního divadla a Státní opery vystoupí na otevřené palubě lodi

Orchestry Národního divadla (ND) a Státní opery se spolu se sólisty 19. a 26. června představí na otevřené palubě lodi Bella Bohemia na Vltavě. Během zastávek své plavby nabídnou operní repertoár první české scény. Program jednotlivých večerů se bude lišit. Loď Bella Bohemia je ekologickým plavidlem na elektrický pohon, jeho provoz tak živou hudební produkci nebude narušovat.
Národní na vodě (foto Národní divadlo)
Národní na vodě (foto Národní divadlo)

Aktualizace: koncert v sobotu 26. června byl přesunut z původního času 20:00-20:30 na 20:30-21:00 a namísto původně plánované trasy loď zastaví na Rašínově nábřeží.
“Po Vltavě přivezeme to nejlepší z našeho operního repertoáru – těšte se na skvosty například z Prodané nevěsty, Rusalky, ale také Carmen. Praha tak ožije krásnou hudbou,” uvedl hudební ředitel Opery ND Jaroslav Kyzlink, který se postaral o program na lodi 19. června. Zazpívají Alžběta Poláčková, Aleš Briscein nebo Svatopluk Sem.

Loď s hudebníky na palubě vypluje z blízkosti Národního divadla a na své první zastávce mezi Střeleckým ostrovem a Kampou začne s hudební produkcí ve 20:00 hodin. Po proplutí zdymadlem se vydá ke druhému stanovišti – přístavišti u Rašínova nábřeží. Zde se začne hrát zhruba ve 20:50. Posledním místem, kde si budou moci diváci vychutnat tento netradiční program, bude Smíchovská náplavka. Sem loď připluje asi ve 21:20.

Pro druhý termín 26. června sestavil program hudební ředitel Státní opery Karl-Heinz Steffens. I zde půjde o slavná díla, tentokrát spíše z pera světových autorů. Zájemci se mohou těšit na La donna e mobile z Rigoletta, Triumfální pochod z Aidy, Libiamo z Traviaty a další operní hity Giuseppe Verdiho a dalších autorů. Místo, kde loď v tomto termínu zastaví, bude jen jedno: pražské Rašínovo nábřeží. Na zastávce se hudebníci se sólisty Janou Siberou a Martinem Šrejmou představí mezi 20:30 a 21:00.

Záštitu nad akcí převzali ministr kultury Lubomír Zaorálek a primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib. “Věřím, že koncerty pod širým nebem obyvatelé i návštěvníci Prahy ocení a že budou pěknou oslavou návratu kultury z online vyhnanství do fyzického veřejného prostoru,” podotkl ministr Zaorálek. V případě nepříznivého počasí se však akce konat nebudou, upozornili organizátoři.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments