Ostravský balet: Igor Vejsada se loučí!

Právě dnes večer se dlouholetý šéf ostravského baletu Igor Vejsada rozloučí s diváky, a to jak jinak než tancem. Za pár dní sedmapadesátiletý Vejsada bude tančit Rothbarta v Labutím jezeru. Od nové sezony Vejsadu na jeho židli vystřídá dosavadní první dáma brněnského baletu Lenka Dřímalová.Vejsada se ovšem nenechal odradit a v Ostravě zůstává i pod novou šéfovou, a to jako baletní mistr a choreograf.  Dnes večer tedy „půjde o oficiální rozloučení ve funkci šéfa baletu. Chtěl bych tímto poděkovat nejen souboru, ale všem spolupracovníkům z celého divadla, ostravskému magistrátu a také médiím za velkou vstřícnost a celou sedmnáctiletou spolupráci. Je to velký kus života, během kterého jsem měl možnost potkat velké osobnosti a navázat dlouholetá přátelství. Moc děkuji zejména divákům, od kterých máme zvláště v posledních letech nadšené reakce a to je pro tanečníky vždy ta nejlepší odměna.“  A motto, kterého se Igor Vejsada, jak sám prozradil, chce držet i do dalších let? „Tančit nepřestanu!“

Mohlo by vás zajímat


2
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Johanka

Děkuji za krásné zážitky,které nám ostravský balet zprostředkoval. Jeho dramaturgická košatost nám umožnila shlédnout jak klasiku, tak i moderní projekty.

Lenka Dřímalová : tak to je síla – nechápu jak tak maximálně nespolehlivá dáma, která pernamentně lavíruje na prahu lži, které bohužel sama věří – prostě Ondrej Šoth v sukni! Díky panu Dvořákovi parazituje na českém baletu, dělá si z vlastních úst temnou díru nepravdy, fikce a lží – co řekne, tak za pár dnů neplatí – bohužel i já jsem byl tak najivní, že jsem slibům, této protekční “odbornici”, několikrát naletěl…. tanci rozumí asi jako já chemii. Jak může stanout v čele ostravského baletu… ? … Jednoduše – je náležitě poslušná, bez vlastního názoru. Trafika od pana Dvořáka –… Číst vice »