Pardubické hudební jaro zachránilo 15 koncertů

Pardubické hudební jaro letos začne 5. září. Festival, který byl původně naplánován od 12. března, musel kvůli epidemii nového typu koronaviru přesunout většinu koncertů na podzim. Organizátoři také museli oželet zahraniční vystupující, například klavírní duo Florian Koltun z Německa a klavíristku Sin Wang z Číny.
Pardubické hudební jaro 2018 (zdroj PHJ / foto Miloš Kolesár)

„Zachránili jsme 15 koncertů, z toho se sedm odehraje v Pardubicích a ostatní v dalších městech Pardubického kraje,“ řekl dnes novinářům ředitel festivalu Josef Krečmer.

Prvním pořadem přehlídky bude 5. září vystoupení Marka Ebena s recitací z Labyrintu světa Jana Amose Komenského s doprovodem varhanice Michaely Káčerkové v kostele Nanebevzetí Panny Marie v Chrudimi. Slavností zahajovací koncert se odehraje 8. září v Sukově síni Domu hudby v Pardubicích, pod taktovkou dirigenta Tomáše Braunera. Až do prosince bude pokračovat série pořadů převážně klasické hudby, chybět ale nebudou ani jiné žánry, například skupina bratří Ebenů či Originální Pražský Synkopický Orchestr. Kromě Pardubic a Chrudimi se koncerty uskuteční i ve Vysokém Mýtě, Přelouči, Sezemicích a Heřmanově Městci. Kompletní program je zveřejněn na stránkách festivalu.

Pořadatelé měli původně na programu 26 hudebních pořadů. Některá dříve plánovaná vystoupení se uskuteční až v příštím ročníku. Operu Giuseppa Verdiho Trubadúr nahradí napřesrok některé z děl Antonína Dvořáka, který bude mít výročí narození.

Vstupenky na podzimní část přehlídky zůstávají v platnosti stejně jako na přeložené pořady příští jaro. Lístky na koncerty zrušené bez náhrady je možné vyměnit za vstupenku na jiný koncert nebo požádat o vrácení peněz.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments