Patnáct zaměstnanců Národního divadla mělo pozitivní test na Covid-19

Národní divadlo má k dnešku mezi svými zaměstnanci 15 lidí s pozitivním testem na covid-19. Novinářům to dnes sdělil mluvčí první české scény Tomáš Staněk. Nákaza se vyskytla ve sboru Opery Národního divadla, v orchestru Státní opery a v úseku technických zaměstnanců. Ostatní zaměstnanci pracují ve standardním režimu za zpřísněných hygienických opatření. Ti, kdo měli pozitivní test, jsou v pracovní neschopnosti v domácím ošetřování. Žádný z těchto zaměstnanců nebyl podle mluvčího v přímém kontaktu s diváky.
Národní divadlo Praha (zdroj cs.wikipedia.org/VitVit)

Sbor Opery Národního divadla je kvůli nákaze mezi svými členy v karanténě od pondělí. “Operní program v historické budově ND je po vzoru světových operních domů upraven. Místo inscenace Libuše dnes uvedeme koncertní provedení výběru známých árií z českých oper. Opery Její pastorkyňa a Rusalka zůstávají v programu a budou uvedeny v mírně upravené verzi. Vstupenky zůstávají v platnosti,” uvedl dnes mluvčí ND.

Ve všech objektech Národního divadla podle něj nadále platí zvýšená bezpečnostní opatření – zaměstnanci používají roušky, dezinfikují se příslušné prostory, u vstupů pro zaměstnance se příchozím měří teplota.

Národní divadlo dnes open air happeningem na Střeleckém ostrově zahájilo 138. divadelní sezonu. Před jejím zahájením ředitel ND Jan Burian vypočítal, že během začátku pandemie muselo divadlo od března do 2. července zrušit 400 představení. Z asi 81.000 vstupenek se vrátilo zhruba 74.000. Za březen až červen divadlu podle něj chyběly výnosy 121,3 milionu korun, odhad propadu do konce roku je 251,8 milionu korun, s úsporou by konečný propad měl podle Buriana být 180 milionů korun. V červenci už ministerstvo kultury pokrylo ztrátu částkou 117,6 milionu korun.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


3 2 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments