Pavol Breslik nejen o tom, koho obdivuje

  1. 1
  2. 2

Donizettiho Lucrezia Borgia v mnichovské Bayerische Staatsoper. I v téhle letos nové inscenaci doslova zazářil čím dál úspěšnější slovenský tenorista Pavol Breslik. Zazářil tak, že ho nezastínila ani stále skvělá superstar Edita Gruberová v titulní roli, jejíhož syna tu představuje.
Bez jakéhokoli přehánění skutečně hvězdná kariéra Pavola Breslika jde strmě nahoru, byť začala vlastně teprve před pár lety, když roku 2005 obdržel ocenění Mladý zpěvák roku, udělované časopisem Opernwelt. Pavol Breslik dosud zpíval hlavně mozartovské role (ale taky Kudrjáše v Kátě Kabanové, Lenského, Nemorina či Narrabotha v Salome), se kterými ho pozvaly už skoro všechny přední světové operní domy, londýnskou Covent Garden či newyorskou Metropolitní nevyjímaje.
Jakým směrem se chce ubírat dál? Co za jeho úspěchy hlavně je? Kdy ho konečně začneme častěji slýchat i u nás? Nejen kvůli tomu jsme Pavola Breslika oslovili. Zastihli jsme ho v Mnichově, odkud nečekaně vstřícně a přátelsky zareagoval – nakonec jsme si hned několikrát aspoň na dálku popovídali i mimo rámec tohoto rozhovoru. Tím spíš doufáme, že nám (nejen) Pavol Breslik odpustí, že jsme si do jeho slovenštiny psané na německém počítači, tedy bez háčků a čárek, netroufli zasahovat…

Už delší dobu se zdá, že vám štěstí skutečně přeje, protože máte jeden úspěch za druhým na předních evropských operních scénách, ale už i za mořem. Čím hlavně to podle vás je? Jak velký podíl na tom má vaše práce na sobě samém, štěstí, náhoda či agenti?
 
  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat


5
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Anonymous

Fakticky fajn člověk :-) Viděl jsem Lucrecii i Roberta. Podle mého názoru k tak fenomenální zpěvačce, jakou Edita Gruberová je (neslyšel jsem doposud zpívat nikoho s lepším výrazem, lépe nastudované role, …) se Pavol Breslik hodí. Bylo to v Lucrecii velmi znát. Ať se daří v životě i v práci! Byť jste Slovák, jsem na vás pyšný. Protože děláte čest tak trochu i nám, teď už jenom Čechům, dříve Čechoslovákům :-)
Dan

Anonymous

leonora3 rekla:nadsene kritiky o Pavlu Breslikovi v amer. novinach o jeho vystoupeni v Don Giovannim jako Don Ottavio pripominaju zlatou eru Petra Dvorskeho. Jak prelozit ty vsechny superlativa "honey-sweet tenor, smashing debut,beatiful vocal timbre,lyricism, impressive breat control, etc", aby to nevypadalo nadnesene? Skratka: Pavol Breslik se dostal i v Met do te najlepsi spolecnosti a v jedne rade je jmenovan jako nadejna hvezda spolu s P. Bieczalom a J. Callejom, ziskavajuci na vyzname (i v porovnani s nalomenou karierou R.Villazona).Bohuzel, jeho umeni nemam moznost posoudit podla zadneho ziveho vystoupeni, ale i ukazky z Lucrezie Borge z Mnichova na youtube slibuju… Číst vice »

Anonymous

Dobrý deň,
chcela by som poďakovať za pekný rozhovor a celkovo nápad s touto novou opernou web stránkou.
Mám malú pripomienku: Pavla Breslíka poznám, ale pod menom Pavol Bršlík..Neviem, či si zmenil meno, čo by bolo možno v jeho prípade asi pre zahraničie jednoduchšie, alebo to sposobil len počítačový škriatok. V každom prípade Pavlovi i vám držím palce!
Stanka

Opera Plus

Hezké dopoledne Stanko, Pavola Breslika jsme se na to, jak to s jeho jménem vlastně je, pochopitelně ptali. Vysvětlil nám, že kvůli špatné výslovnosti v cizině se přiklonil k používání příjmení "Breslik", jak je také dnes už všude uváděn a znám. Proto jsme toho drželi i my.

Anonymous

jsem velmi ráda, že jsem ho mohla nejen slyšet a vidět, ale ještě mu po koncertě podat ruku a poděkovat za krásný večer. Udělal velkou radost nejen mně. Jsme na něj pyšní a do budoucna držíme palce!