Peter Dvorský si z Vídně přivezl vyznamenání a čtvrt miliónu k tomu

Jedna z ikon slovenské opery, tenorista Peter Dvorský převzal v uplynulých dnech ve Vídni cenu Centrope. Ocenění získávají osoby za vynikající přeshraniční práci v regionu Centrope, který tvoří jižní Morava, východ Rakouska a západ Slovenska a Maďarska.

Slavný slovenský tenorista, který se nedávno v ne příliš dobrém rozešel s bratislavským SND, získal ocenění za zásluhy o uvedení několika rakouských novinek na slovenských operních scénách, ale též za angažmá v dětské pěvecké soutěži Slávik Slovenska, kterou v roce 1990 spoluzaložil. V rakouské metropoli, kde vystupoval více než dvě desetiletí ve Vídeňské státní opeře, se Dvorský stále těší velké náklonnosti. A to i přesto, že čas neúprosně kvapí…
Jednašedesátiletý slovenský tenor společně s cenou Centrope převzal i ne malou odměnu, se kterou je její udělení spojeno – a to 10 000 eur, tedy skoro čtvrt miliónu korun. Fond pro udílení ceny založily město Vídeň a banka Raiffeisenlandesbank spolu se zastupitelskými úřady sousedních zemí. Jakpak asi slavný tenor s odměnou naloží?

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat