PKF — Prague Philharmonia zahajuje 26. sezónu dvěma velkými B

Emmanuel Villaume (foto Milan Mošna)

Orchestr PKF — Prague Philharmonia zahájí svou 26. koncertní sezonu slavnostním koncertem ve Smetanově síni Obecního domu ve středu 11. září. Pod taktovkou šéfdirigenta Emmanuela Villauma zazní Pátý klavírní koncert Es dur Ludwiga van Beethovena zvaný „Císařský“ se sólistou Simonem Trpčeským a Třetí symfonie d moll  Antona Brucknera, dedikovaná Richardu Wagnerovi. „Ve středu vkročíme do sezony plné výzev a pro PKF významných událostí. Čeká nás debut v Sheikh Jaber Al-Ahmad Cultural Centre v Kuvajtu, Má vlast v Brucknerhausu v Linci, evropské turné s Jonasem Kaufmannem, první koncert klasické hudby v O2 universum Praha a po delší době opět vydáváme desku u prestižního vydavatelství Deutsche Grammophon. Kromě toho se mohou posluchači těšit na řadu zajímavých osobností a atraktivních hudebních titulů v koncertních řadách PKF, které nabízí v Praze,“ shrnuje novou sezonu ředitel PKF — Prague Philharmonia Radim Otépka.

Tématem nadcházející sezony, jejímž mottem zůstává slogan DOTKNI SE ZVUKU, se stala rekonstrukce, evoluce a ve stejném momentě i destrukce či přeměna hudby někoho jiného. „Postavit program bylo opravdu velmi inspirujícím a stimulujícím intelektuálním cvičením,“ říká o sezoně 2019–2020 šéfdirigent PKF — Prague Philharmonia Emmanuel Villaume. „Zazní tituly jako Musogského Obrázky z výstavy, Webernova instrumentace Bachovy Hudební obětiny, Rendering Luciana Beria, Brittenovy Iluminace, Brahmsova Čtvrtá symfonie nebo skladba From the Future World zkomponovaná umělou inteligencí AIVA na motivy nedokončené skladby Antonína Dvořáka,“ dodává.

V rámci zahajovacího koncertu se pro návštěvníky exkluzivně otevřou luxusní salónky na úrovni Smetanovy síně. Diváci si tak budou moci prohlédnout tyto secesní klenoty Obecního domu. A svou návštěvu přislíbil i slovutný Richard Wagner, který do Prahy dorazí se svého bayreuthského sídla Villy Wahnfried…

 

Zahajovací koncert 26. sezony
Středa 11. září od 19.30 hodin – Smetanova síň Obecního domu

Program
LUDWIG VAN BEETHOVEN: Koncert pro klavír a orchestr č. 5 Es dur op. 73 „Císařský“
ANTON BRUCKNER: Symfonie č. 3 d moll WAB 103 „Wagner-Symphonie“

Simon Trpčeskiklavír
Emmanuel Villaumedirigent

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na