Plzeň: četné personální změny, na otevření Nového divadla se chystá i Miloš Zeman

Četné personální změny ve všech uměleckých souborech zaznamená od nové sezony Divadlo J. K. Tyla v Plzni. Nejvíc jich hlásí balet a činohra, jež od září představí vždy po sedmi nových tvářích, odchody a příchody umělců ale neminou ani orchestr, u něhož končí i dirigent Tomáš Brauner, obměny ve svém složení zaznamená i soubor muzikálu.

Zásadní změny v plzeňském divadle se pak odehrají na klíčových postech v divadle: Ilju Racka od září vystřídá ve funkci ředitele Martin Otava (jeho odpovědi na dotazy čtenářů Opery Plus najdete zde).Operní soubor po Ilju Šmídovi převezme Tomáš Pilař, do čela orchestru už před prázdninami nastoupil Oliver Dohnányi.

V souboru baletu končí Milan Maláč, Dominik Peřina, Nikola Pažoutová a Hana Čakarmišová, řady posílí Michal Kováč z Moravského divadla Olomouc, Ondřej Martiš z Jihočeského divadla České Budějovice, francouzský tanečník Operto Florent a Lýdie Švojgerová, oba z Bohemia Balet Praha, a také tři absolventi bratislavské konzervatoře Andronika Tarkošová, Martina Gašparová a Geronymo Fuhrmann.Tou největší změnou na počátku nové plzeňské sezony je ale otevření Nového divadla. Slavnostní představení Smetanovy Prodané nevěsty 2. září, které plánuje v přímém přenosu vysílat Česká televize, bude ovšem věnováno jen pozvaným VIP hostům, očekávána je i účast prezidenta Miloše Zemana a premiéra Bohuslava Sobotky. Vstupenky na toto představení tak nejsou vůbec v prodeji. Plzeňské divadlo se proto rozhodlo přidat ještě jedno představení pro veřejnost, a to v předvečer slavnostního otevření, tedy 1. září.
Foto archiv / DJKT 

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat