Pohřeb Soni Červené se bude konat v Hradci Králové

Pohřeb operní pěvkyně Soni Červené se bude konat v úterý 16. května 2023 večer v Hradci Králové na hřbitově v městské části Pouchov.
Soňa Červená (zdroj Národní divadlo)
Soňa Červená (zdroj Národní divadlo)

Uložení pěvkyně do rodinné hrobky na pouchovském hřbitově bude předcházet od 17:00 hodin v katedrále Svatého Ducha v historickém centru Hradce Králové zádušní mše svatá, kterou bude celebrovat královéhradecký biskup Jan Vokál. Pohřeb bude veřejný. Informace o programu v Hradci Králové jsou na webu biskupství.

„Bohoslužbu v katedrále hudebně doprovodí Filharmonie Hradec Králové, zazpívá operní pěvkyně Gabriela Beňačková. Až bude rakev opouštět katedrálu, rozezní se zvon Augustin, který je zavěšen v Bílé věži. Po pohřebních obřadech bude zesnulá Soňa Červená uložena na hradeckém, pouchovském hřbitově do rodinné hrobky Červených, nebude to dříve než v 18:30,“ řekl mluvčí hradeckého biskupství Pavel Jakub Sršeň.

Královéhradecký zvon Augustin je třetím největším v České republice. Většinou zní při církevních a státních svátcích a událostech důležitých pro město.

Poslední rozloučení se Soňou Červenou se bude konat v úterý 16. května 2023 na jevišti Národního divadla. Divadlo bude pro veřejnost otevřeno od 10:30 hodin, kdy bude možné poklonit se u rakve a položit květinové dary.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments