Porotci Pražského jara zahrají v Národním technickém muzeu

Festival Pražské jaro dnes nabídne koncert členů poroty Mezinárodní hudební soutěže Pražské jaro v oboru trombon. Porotci zahrají v Národním technickém muzeu (NTM). Tucet účinkujících a Sdružení hlubokých žesťů České filharmonie přednesou také několik skladeb, které zazní v rámci vystoupení s názvem Trombon? Trombon! ve světové premiéře.
Národní technické muzeum (zdroj Prague EU)
Národní technické muzeum (zdroj Prague EU)

Návštěvníci koncertu Trombon? Trombon! uslyší ve světové premiéře skladby Jonathana Salceda, Jana Kučery, Tomasze Stolarczyka a Ondřeje Moťky. Koncert se koná od 20:00 hodin.

„Jedná se o vystoupení porotců soutěže Pražské jaro v oboru trombon a my jsme si řekli, že žesťové nástroje a mnoho kovových strojů okolo v Národním technickém muzeu zajistí neobyčejný koncert,“ řekl ředitel Pražského jara Pavel Trojan.

Koncert Pražského jara se koná v NTM již podvanácté. V loňském roce tam vystoupil hráč na bicí nástroje Ladislav Bilan se souborem HAMU Percussion Ensemble tvořeným bubeníky Štěpánem Honem, Matějem Divišem a Antonínem Procházkou. Předloni v NTM zahrál jako součást Pražského jara dechový soubor Kalabis Quintet. V minulosti zde například mezi exponáty vystoupili kytarista Lukáš Sommer, Kateřina Englichová za doprovodu Ensemble 18+, Epoque Quartet, Clarinet Factory, Swingband Jana Matouška nebo Vokální kvarteto QVOX.

Letošní 78. ročník festivalu Pražské jaro zahájila 12. května v pražském Obecním domě tradiční Má vlast Bedřicha Smetany v podání Orchestru Velšské národní opery z Cardiffu s šéfdirigentem Tomášem Hanusem. Pražské jaro 2. června zakončí Česká filharmonie s programem Deváté symfonie Ludwiga van Beethovena.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments