Poutní místo Neratov ožije programem žáků základních uměleckých škol

Pod heslem „Společně pro Neratov“ zamíří 26. září na poutní místo Neratov žáci základních uměleckých škol Královéhradeckého a Pardubického kraje. V rámci festivalu ZUŠ Open zaštítěným Nadačním fondem Magdaleny Kožené zde společně se svými hosty připravili ke svátku sv. Václava již potřetí atraktivní nejen hudební program. Výtěžek z dobrovolného vstupného poputuje opět Sdružení Neratov, které dlouhodobě pečuje o blízké s handicapem či těžkým životním osudem.
ZUŠ Open - Neratov, 2020 (foto ZUŠ Open)
ZUŠ Open – Neratov, 2020 (foto ZUŠ Open)

Slavnostní den bude zahájen poutní mší svatou s hudebním doprovodem žáků a pedagogů, na které zazní Mše C Dur Charlese Gounoda.  Milovníci populární hudby a jazzu se mohou těšit na společný koncert originálního Safari Akordeon Orchestra ze ZUŠ Střezina a vynikajícího pěveckého uskupení ZUŠ Rychnov nad Kněžnou v novém prostoru – v sále Bistra u Proroka. Návštěvníci budou moci vyslechnout i autorskou verzi Beethovenovy Ódy na radost z pera Marie Sommerové, která se stala znělkou letošního festivalu ZUŠ Open, do jejíhož provedení se mohou i sami zapojit. Program uzavře slavnostní koncert Novoměstské filharmonie, orchestru bývalých i současných žáků a pedagogů ZUŠ Královéhradeckého kraje a sólistů v kostele Nanebevzetí Panny Marie. Celodenní bohatý program nabídne i výtvarné dílny pro děti.

Letošní, v pořadí pátý, ročník celostátního festivalu základních uměleckých škol ZUŠ Open více než kdy jindy upozorňuje na přínos a význam uměleckého vzdělávání, které déle než rok trvající pandemie citelně negativně zasáhla. Velkou část loňského školního roku byly základní umělecké školy zavřené. Proto letošní ročník ZUŠ Open, který pořádá Nadační fond Magdaleny Kožené ve spolupráci se základními uměleckými školami a dalšími institucemi, probíhá opět ve volném termínu od jara do konce kalendářního roku. Program jednotlivých škol je průběžně aktualizován na webových stránkách festivalu.

Program:
10:00: kostel Nanebevzetí Panny Marie – poutní mše svatá, celebruje P. Josef Suchár; Ch. Gounod –  Mše C dur
11:30: schody kostela – slavnostní fanfáry a Óda na radost
11:45: komunitní prostor na faře kostela – výtvarné dílny
13:00: společenský sál “Bistro u Proroka” – The Voices
14:00: Safari Akordeon Orchestra
15:15: schody kostela – slavnostní fanfáry, Óda na radost, prezentace výtvarníků
15:30: kostel Nanebevzetí Panny Marie – Slavnostní koncert Novoměstské filharmonie a sólistů ZUŠ Královéhradeckého kraje

Během dne se představí žáci, absolventi a pedagogové ZUŠ Rychnov nad Kněžnou, Jablonné nad Orlicí, Střezina, Jitro, Týniště nad Orlicí, B. Smetany Náchod, Dobruška, Police nad Metují, Vysoké Mýto, Jana Hanuše a Taussigova Praha.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments