Pražská konzervatoř obnovuje klavírní koncerty a kurzy

Klavírní oddělení Pražské konzervatoře po pandemií vynucené přestávce opět obnovuje své aktivity. Již v příštím týdnu proběhne několikrát odkládaný koncert laureátů soutěžní přehlídky Mladý klavír 2019. Zároveň je také stále možné podat přihlášku na Mezinárodní letní klavírní kurzy Pražské konzervatoře, které se odehrají v červenci 2021.

Pražská konzervatoř - budova Na Rejdišti (foto Pražská konzervatoř)
Pražská konzervatoř – budova Na Rejdišti (foto Pražská konzervatoř)

Koncert laureátů soutěžní přehlídky Mladý klavír Pražské konzervatoře 2019 se měl původně konat 18. dubna 2020, kvůli protipandemickým opatřením však musel být nakonec posunut o více než rok. Ročník 2020 se nemohl konat vůbec. Koncert se nakonec odehraje v sobotu 12. června 2021 v 18:30 hodin v koncertním sále Pražské konzervatoře. Se samostatným programem vystoupí tři mladí čeští klavíristé Denis Stefanov, Matyáš Meinzcinger a Veronika Jaklová.

V tomto roce výjimečně až do 10. června 2021 je možno se přihlásit k aV tomto roce výjimečně až do 10. června 2021 je možno se přihlásit k aktivní účasti na Mezinárodních letních klavírních kurzech Pražské konzervatoře, které proběhnou ve dnech 2. až 12. července 2021 a budou orámovány zahajovacím a závěrečným koncertem v Koncertním sále školy a doplněny tradičně dvěma koncerty v inspirativních sálech pražských muzeí Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany. Lektory budou v tomto roce Ivo Kahánek, Martin Kasík, Avedis Kouyoumdjian, Milan Langer a Michal Rezek. K pasivní účasti, určené především klavírním pedagogům, bude možno se přihlásit i po uzávěrce aktivních účastníků po celou dobu konání kurzů, tedy i na jednotlivé dny.

Klavírní oddělení Pražské konzervatoře chystá na červen ještě další dva koncerty: koncert studentů klavírní třídy profesora Milana Langera (16. června 2021 v 19:00 hodin) a na koncert Veroniky Jaklové (23. června 2021 v 19:00 hodin), která se během něj představí jako hráčka na nový hammerklavier konzervatoře, členka klavírního tria spolu s Kristianem Mráčkem (housle) a Johannou Vocetkovou (violoncello) i jako sólistka v klavírním koncertu Sergeje Rachmaninova.

Vstup na všechny koncerty je volný, za dodržení všech protiepidemických podmínek podle aktuálně platných nařízení vlády ČR.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments