Pražská konzervatoř obnovuje klavírní koncerty a kurzy

Klavírní oddělení Pražské konzervatoře po pandemií vynucené přestávce opět obnovuje své aktivity. Již v příštím týdnu proběhne několikrát odkládaný koncert laureátů soutěžní přehlídky Mladý klavír 2019. Zároveň je také stále možné podat přihlášku na Mezinárodní letní klavírní kurzy Pražské konzervatoře, které se odehrají v červenci 2021.
Pražská konzervatoř - budova Na Rejdišti (foto Pražská konzervatoř)
Pražská konzervatoř – budova Na Rejdišti (foto Pražská konzervatoř)

Koncert laureátů soutěžní přehlídky Mladý klavír Pražské konzervatoře 2019 se měl původně konat 18. dubna 2020, kvůli protipandemickým opatřením však musel být nakonec posunut o více než rok. Ročník 2020 se nemohl konat vůbec. Koncert se nakonec odehraje v sobotu 12. června 2021 v 18:30 hodin v koncertním sále Pražské konzervatoře. Se samostatným programem vystoupí tři mladí čeští klavíristé Denis Stefanov, Matyáš Meinzcinger a Veronika Jaklová.

V tomto roce výjimečně až do 10. června 2021 je možno se přihlásit k aV tomto roce výjimečně až do 10. června 2021 je možno se přihlásit k aktivní účasti na Mezinárodních letních klavírních kurzech Pražské konzervatoře, které proběhnou ve dnech 2. až 12. července 2021 a budou orámovány zahajovacím a závěrečným koncertem v Koncertním sále školy a doplněny tradičně dvěma koncerty v inspirativních sálech pražských muzeí Antonína Dvořáka a Bedřicha Smetany. Lektory budou v tomto roce Ivo Kahánek, Martin Kasík, Avedis Kouyoumdjian, Milan Langer a Michal Rezek. K pasivní účasti, určené především klavírním pedagogům, bude možno se přihlásit i po uzávěrce aktivních účastníků po celou dobu konání kurzů, tedy i na jednotlivé dny.

Klavírní oddělení Pražské konzervatoře chystá na červen ještě další dva koncerty: koncert studentů klavírní třídy profesora Milana Langera (16. června 2021 v 19:00 hodin) a na koncert Veroniky Jaklové (23. června 2021 v 19:00 hodin), která se během něj představí jako hráčka na nový hammerklavier konzervatoře, členka klavírního tria spolu s Kristianem Mráčkem (housle) a Johannou Vocetkovou (violoncello) i jako sólistka v klavírním koncertu Sergeje Rachmaninova.

Vstup na všechny koncerty je volný, za dodržení všech protiepidemických podmínek podle aktuálně platných nařízení vlády ČR.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments