Pražská konzervatoř pořádá masterclass s Marinou Pliassovou

Pražská konzervatoř pořádá v rámci cyklu „Pražská konzervatoř v novém století“ v pátek 5. listopadu 2021 od 9:00 do 16:00 hodin v Koncertním sále školy klavírní masterclass s profesorkou Marinou Pliassovou z Barratt Due Institutu v norském Oslu. Volný vstup při dodržení obvyklých hygienických pravidel bude umožněn i širší veřejnosti. Vystoupí studenti klavírního oddělení Pražské konzervatoře.

Marina Pliassová (zdroj Marina Pliassová)
Marina Pliassová (zdroj Marina Pliassová)

Marina Pliassová studovala na Vysoké škole umění v Irkutsku a na Konzervatoři v Novosibirsku. Po vítězství v několika klavírních soutěžích v 90. letech minulého století přesídlila do Norska, kde působila nejdříve na souostroví Lofoty (severozápad Norska), od roku 1998 je spojena s Hudebním institutem Barratt Due v Oslu, kde několik desetiletí vyučoval i věhlasný český klavírní pedagog profesor Jiří Hlinka. Je zkušenou klavíristkou a komorní hráčkou, uznávanou pedagožkou (nyní i doktorandkou) na Hudebním institutu Barratt Due v Oslu, kde jako docentka hlavního oboru hry na klavír vyučuje i dějiny klavírního umění. Vede Oddělení mladých talentů na této věhlasné škole, její žáci jsou nositeli desítek ocenění na mezinárodních klavírních soutěžích.

Pliassová intenzivně spolupracuje s pedagogy a klavíristy v několika norských a zahraničních vzdělávacích institucích, kde pořádá mistrovské kurzy, přednášky a semináře. Publikovala řadu vědeckých článků a jako členka Norské asociace spisovatelů a překladatelů literatury faktu píše a vydává beletrii i literaturu faktu v Norsku a v Rusku. Je častou členkou porot mezinárodních klavírních soutěží. Přijala pozvání působit ve funkci předsedkyně poroty soutěžní přehlídky Mladý klavír Pražské konzervatoře 2021, která se koná 4. prosince 2021.

1.blok (cca 9:00 – 12:00)
1. Marek Nováček (4. ročník), J. S. Bach: Preludium a fuga Es dur BWV 852, I. DTK
2. Maksym Burdalov (4. ročník), P. I. Čajkovskij: Dumka op. 59
3. Veronika Lišková (2. ročník), L. van Beethoven: Sonáta C dur op. 53 I. Allegro con brio
4. Veronika Jaklová (4. ročník), F. Chopin: Balada f moll op. 52

2.blok (cca 13:00 – 16:00)
5. Anna Knoulichová (6. ročník), F. Chopin: Polonéza As dur op. 53
6. Egor Biriucov (1. ročník), F. Chopin: Balada F dur op. 38
7. Sára Marčík (1. ročník), F. Chopin: Valčík cis moll op. 64, č. 2
8. Jan Čmejla (4. ročník): R. Schumann: Karneval op. 9

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments