Pražské jaro opět nabídne Víkend komorní hudby

Na různých místech v metropoli se dnes koná Víkend komorní hudby v rámci mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro. Na Hudební a taneční fakultě AMU vystoupí houslistka Ludmila Pavlová a ruská klavíristka Alissa Firsovová. V České národní bance zahraje francouzské smyčcové kvarteto Zaide. V Kostele sv. Anny se představí PhilHarmonia Octet Prague a v klubu Roayal uvedou německou hráčku na těremin Carolinu Eyckovou a klavíristu Jana Kučeru.
Ludmila Pavlová (foto © Petr Kadlec)

Pavlová a Firsovová nabídnou díla Johanna Sebastiana Bacha, Francise Poulenca, Karola Szymanowského a Maurice Ravela. Na koncertu kvarteta Zaide zazní skladby Josepha Haydna, Györgyho Ligetiho a Bohuslava Martinů. Soubor PhilHarmonia Octet Prague s hobojistou Vilémem Veverkou uvede díla Wolfganga Amadea Mozarta, Gideona Kleina, Isanga Yuna a Antonína Dvořáka. Návštěvníci Nokturna s těreminem v klubu Roayal se pak mohou těšit na na Labuť Camilla Saint-Säense či Vokalízu Sergeje Rachmaninova.

Letošní 74. ročník mezinárodního hudebního festivalu Pražské jaro zahájila 12. května symfonická báseň Má vlast Bedřicha Smetany v podání Bamberských symfoniků pod vedením Jakuba Hrůši. Festival zakončí Toulouský národní orchestr. Program obou jeho vystoupení nabízí špičkové sólisty – na koncertu 3. června flétnista Emmanuel Pahud zahraje koncert Jacquese Iberta, při druhém večeru houslista Renaud Capuçon vystoupí v houslovém koncertu Antonína Dvořáka. Největší česká přehlídka klasické hudby nabízí pět desítek koncertů.

Mohlo by vás zajímat


Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
Upozornit na