Pražští komorní sólisté zahájí sezónu pod taktovkou Radka Baboráka

Pražští komorní sólisté se představí 6. října 2023 na svém úvodním koncertu sezóny 2023/2024 pod uměleckým vedením Radka Baboráka v kostele sv. Šimona a Judy.
Pražští komorní sólisté a Radek Baborák (zdroj Pražští komorní sólisté)
Pražští komorní sólisté a Radek Baborák (zdroj Pražští komorní sólisté)

Na úvod koncertu Pražských komorních sólistů zazní Fantazie Johanna Sebastiana Bacha v úpravě Radka Baboráka a Meditace na staročeský chorál Svatý Václave Josefa Suka. Kompozice Josefa Suka je předzvěstí nadcházejícího roku české hudby 2024. Sólisté koncertu, hornisté Radek Baborák a Yngve Abelvik se společně představí v koncertu pro dva lesní rohy Georga Philippa Telemanna. Vrcholem koncertu bude provedení smyčcového kvartetu Franze Schuberta “Smrt a dívka” v úpravě pro smyčcový orchestr.

Radek Baborák, umělecký ředitel PKS a jeho osobní pozvání k nové sezóně: “Zahajovacím koncertem sezóny 23/24 pokračujeme ve spolupráci jako rezidenční soubor kostela sv. Šimona a Judy Symfonického orchestru hl. m. Prahy FOK. V rámci pěti koncertů nabídneme posluchačům skutečné lahůdky smyčcového repertoáru, Smrt a dívku Franze Schuberta nebo Zjasněnou noc Arnolda Schönberga. Poprvé v Praze se představí, společně s PKS, fantastický houslista a dirigent Guy Braunstein, můj přítel a emeritní koncertní mistr Berlínských filharmoniků. Novinkou sezóny bude Silvestrovský koncert s PKS, který nabídne i jedno velké překvapení ve spolupráci s klavíristkou a skladatelkou Nikol Bókovou. Srdečně zvu všechny posluchače na naše koncerty, těšíme se na vás!”

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments