Prodej abonmá Komorní filharmonie Pardubice otevřen i pro nové zájemce

V pondělí 13. června 2022 v 8:00 hodin ráno se otevře prodej předplatného na koncerty Komorní filharmonie Pardubice i novým zájemcům. Končí tak třítýdenní období, ve kterém si své předplatné mohli přednostně obnovit, případně pozměnit, stávající abonenti.
Komorní filharmonie Pardubice (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)
Komorní filharmonie Pardubice (zdroj Komorní filharmonie Pardubice)

Předplatné na nadcházející koncertní sezonu, kterou pardubická filharmonie zahájí v září třemi koncerty s legendárním houslistou Václavem Hudečkem, je velmi výhodné. Díky předplatnému posluchači ušetří až čtyřicet procent oproti případnému pozdějšímu nákupu jednotlivých vstupenek v průběhu sezony.

„Koncertní sezona trvá deset měsíců, od září 2022 do června 2023, a nabízí deset koncertních programů, tedy každý měsíc jeden. Koncerty se konají každý měsíc ve stanovený termín v pondělí a ve středu, tedy ve dvou reprízách. Tímto je tvořen tak zvaný velký koncertní cyklus, který zájemcům o svět klasiky nabízíme v rámci předplatného jako pondělní skupinu „A“ či středeční skupinu „C“. Předplatné na velký cyklus je skvělou volbou pro ty, kdo by rádi chodili za kulturou každý měsíc a jsou zvědaví na pestrou paletu špičkových sólistů a dirigentů, kteří se u nás v průběhu sezony představí. Pokud by pro někoho deset koncertů za rok bylo příliš, máme v nabídce také předplatné na tak zvaný malý cyklus „B“, který obsahuje pět vybraných koncertních programů z naší sezony – zahajovací, závěrečný a nad to tři další programy,“ uvedla tisková mluvčí Andrea Žeravíková.

„Malý cyklus bych doporučila všem, kdo chtějí být u zahajovacích i závěrečných programů sezony, které jsou vždy nezapomenutelnou událostí. Do nadcházející sezony velkolepě vstoupíme s naším stávajícím šéfdirigentem Stanislavem Vavřínkem a jubilujícím Václavem Hudečkem. Říjnový koncertní program Hudba pro dva představí dva naše vynikající mladé umělce, dirigenta Marka Prášila debutujícího v květnu 2022 na Pražském jaru, a klavíristu Marka Kozáka, držitele třetí ceny z jedné z nejprestižnějších a nejobtížnějších klavírních soutěží Gézy Andy v Curychu. Já osobně se velmi těším na prosincové vystoupení světového violoncellisty Emila Rovnera, kterého můžete v rámci Malého cyklu zažít i vy, navíc v objevné a poutavé dramaturgii. Oblíbené a posluchačsky vděčné bývají i klavírní koncerty, a právě z toho důvodu jsme do cyklu zařadili březnový program Mozart pro dva klavíry v podání Igora Ardaševa a Michala Maška. Účinkování dvou špičkových klavíristů je prostě atraktivní podívaná. A v červnu se ponoříme do (basových) hlubin s Romanem Patkoló, jehož hostování u nás bude skutečnou třešinkou na závěr sezony. Sólový kontrabas pod jeho prsty totiž doslova zpívá,“ prozradila koncertní manažerka Vladislava Kopecká.

Ovšem kdo zvolí velký koncertní cyklus, tak se kromě všeho výše uvedeného může těšit také na další zajímavé hudební zážitky. „Jedním z hlavních lákadel sezony bude vystoupení německého trumpetisty Reinholda Fridericha, který je častým hostem na nejvýznamnějších světových pódiích po boku slavných dirigentů. Na své si přijdou i příznivci operních árií, pro které je připraven koncert s hvězdnou islandskou mezzosopranistkou Arnheidur Eiríksdóttir. Ta provede slavné operní árie a předehry z hudební dílny velikánů jako byli Mozart, Händel či Rossini. Dalším exotickým jménem na programu sezony je Yehyun Kim, korejská hobojistka, která se představí pod taktovkou Daniela Raiskina, šéfdirigenta Slovenské filharmonie, který platí za dirigentské eso. Zpestřením bude koncertní program Cécile hraje Boiffin, při kterém se představí naše tympanistka Cécile Boiffin jinak, než jsme zvyklí. Tentokrát vystoupí jako sólistka / autorka při hře na marimbu a provede vlastní marimbový koncert,“ upřesnila další obsah velkého koncertního cyklu Andrea Žeravíková.  

Komorní filharmonie Pardubice myslí také na nejmladší posluchače a do příští sezony opět zařadila tři nedělní matiné pro děti a rodiče. „Tyto oblíbené dětské koncerty v příští sezoně seznámí posluchače s pojmy jako jsou melodie, rytmus či dynamika. Koncerty jsou vhodné pro děti od 5 let a jsou koncipovány tak, aby byly nejen poučné, ale především zábavné a poutavé. Koncerty cyklu zvané ‚O čem nám vypráví hudba‘ jsou již tradicí, obvykle bývají vyprodané, a tak pořízení výhodného předplatného na tento dětský cyklus „D“ je skvělým způsobem, jak si zajistit nejen místa v sále, ale také kvalitní program, na který se s dětmi či vnoučaty můžete těšit,“ dodala Andrea Žeravíková.

Noví zájemci o předplatné si mohou vybranou koncertní řadu zakoupit snadno online, případně osobně v Domě hudby. Prodej novým zájemcům bude nyní otevřen pouze do pátku 24. června 2022. Poté bude na léto přerušen a znovu se otevře na týden až na přelomu srpna a září, kdy budou mít zájemci opravdu poslední šanci předplatné pořídit.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments