Projekt Divadla J. K. Tyla v Plzni nalákal 3000 seniorů z vesnic v kraji
“Je to je velice důležitý projekt pro nás i pro občana. My musíme být garantem dobré zkušenosti, proto vybíráme ty nejlepší tituly, ne ty, které se povedly třeba méně. Musíme nabídnout to nejlepší, co máme, protože ten divák nám negarantuje nic jiného, žádnou další návštěvu. Prostě chceme, aby divák přišel, viděl a byl jednoznačně spokojený, protože když bude spokojený, vrátí se,” řekl ředitel divadla Martin Otava. Při víkendových odpoledních představeních tak divadlo na Nové scéně nebo ve Velkém divadle odehrálo například operu Carmen, balet Zkrocení zlé ženy a další představení
Na projektu divadlo spolupracuje s krajem, který hradí dopravu objednaným autobusem, diváci platí jen vstupné. Smyslem projektu je podle Otavy nalákat lidi na divadlo, ale také nabídnout kulturní vyžití obyvatelům nejmenších a nejvzdálenějších vesnic. “Když třeba na malé vesničce někdo ovdoví, zůstane sám a nemá dopravu, nechceme, aby tito lidé stárli sami doma. Chceme, aby šli do divadla, aby celá vesnička žila kulturou, aby se lidé těšili, připravovali se na to, mluvili o tom. Ale také chceme, aby to nebylo jen divadlo, ale třeba procházka po Plzni, návštěva muzea, dobrý oběd v restauraci nebo zákusek v cukrárně a pak zážitek z divadla,” řekl Otava.
S nabídkou oslovují zástupci divadla obecní úřady, zájem je velký. Přednost mají senioři, pokud se ale nenaplní kapacita vypraveného autobusu, nabídnou se ve spolupráci s obcí vstupenky i místním spolkům.
Divadlo si dlouhodobě buduje svou diváckou základnu. V minulosti se zaměřilo například na malé děti, pro něž připravuje speciální představení ze všech žánrů. Například v systému prodávaných abonmá jsou nabídky pro různé věkové skupiny od rodin s dětmi přes juniory až po seniory.
Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky
[mc4wp_form id="339371"]