První ročník festivalu Prague Sounds přilákal tisíce diváků

Minulou středu vyvrcholil první ročník nového open air festivalu v srdci Prahy Prague Sounds, který přilákal na plovoucí hlediště i do jeho okolí tisíce návštěvníků. „Stvořili jsme nový fenomén,“ těší ředitele festivalu a autora konceptu Marka Vrabce.
Prague Sounds (zdroj Struny podzimu)
Prague Sounds (zdroj Struny podzimu)

Během týdne přinesl na plovoucí scénu vybudovanou mezi mostem Legií a Slovanským ostrovem pět koncertů, a navíc přidal nečekané překvapení v podobě vystoupení osmnáctinásobného držitele Grammy Yo-Yo My a Jiřího Slavíka během nedělního odpoledne na lodičce plující Čertovkou. První ročník Prague Sounds navštívilo téměř 4 000 platících diváků, další tisíce lidí sledovaly koncerty každý večer také z mostu Legií, nábřeží, lodiček, šlapadel i ze Slovanského ostrova.

Unikátní koncept si pochvalovaly i ty největší hvězdy. „Prague Sounds, to je skvělý nápad na úžasné řece Vltavě. Vizionářský počin, který v této složité době ukazuje, že kultura dokáže lidi spojovat a povznést na duchu,” ohlédl se za svým festivalovým vystoupením violoncellista Yo-Yo Ma.

„Na plovoucí scéně Prague Sounds jsme prožili pět magických večerů. Z původně krizového řešení uprostřed pandemie se zrodil nový pražský fenomén, nový soundtrack hlavního města jakožto tepající kosmopolitní kulturní metropole s neodolatelným šarmem,“ popisuje atmosféru ředitel festivalů Prague Sounds, Struny podzimu a autor konceptu plovoucí scény Marek Vrabec. Nápad na uspořádání festivalu na hladině řeky Vltavy se v jeho hlavě zrodil při běhání liduprázdnou Prahou v prvních měsících koronavirové pandemie a předzvěstí nové hudební přehlídky se stal loňský koncert Hope for Prague s houslistou Danielem Hopem.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments