Ptali jste se: Jan Fousek

  1. 1
  2. 2

Dobrý den Jane, Chtěl jsem se zeptat, jestli jste uvažoval o zahraničním angažmá. Nepřišla nabídka, nebo jste se bál, že neuspějete a raději se budete držet ve svém teplém hnízdečku v Brně ? (Petr)

Tak na tuto otázku jsem již částečně odpověděl v té předchozí. O angažmá v zahraničí jsem samozřejmě uvažoval – a ne jednou. Nebojím se, že bych neuspěl. Navíc několik zahraničních nabídek jsem již odmítl. Vždycky tady bylo něco, co mě drželo, pak přišlo něco nového a takto se to neustále dokola opakovalo. Ale stále tvrdím – nikdy neříkej nikdy.

Dobrý den, je nějaká souvislost mezi obsahem knihy Amor de perdicao a Vaším osobním životem? Děkuji za odpověď. (J.Z.)

Že by nějaký vtipálek z vysoké? Souvislost zde nevidím, každopádně je to velice zajímavá a kvalitní četba z oblasti portugalské literatury, takže ji každému doporučuji. A co se námětu týče, není přece nic krásnějšího, než láska až za hrob. Po Romeovi a Julii nebo Manon Lescaut by to bylo další zajímavé dílo hodné jevištního zpracování, nemyslíte?

Za všechny čtenáře Opery Plus děkujeme za odpovědi.
Vizitka:
Jan Fousek
sólista baletu Národního divadla Brno

Narodil se 16. 2. 1984 v Brně. V deseti letech byl přijat ke studiu na Taneční konzervatoř v Brně, kterou ukončil v roce 2002 maturitou a absolutoriem. Během studia se zúčastnil Soutěžní přehlídky tanečních umělců ČR a SR, kde získal 3.cenu v kategorii B – Junior.

Od roku 2005 je sólistou souboru baletu a jeho pohybová všestrannost mu dala možnost setkat se s rolemi v klasickém i současném repertoáru.

Zúčastnil se Mezinárodních baletních soutěží v St. Pöltenu (1999,2002), ve Vídni (2000) a IV. Mezinárodní baletní soutěže v korejském Soulu (2007). Na Soutěžní přehlídce tanečních umělců ČR a SR Brno 2000 získal III. cenu, na I. mezinárodní baletní soutěži Brno 2003 získal I. cenu.

Držitel prestižní Ceny Philip Morris Poupě baletu za rok 2003, nominován na Cenu Thálie 2005 za roli Rimbauda v Úplném zatmění, držitel Ceny Thálie 2006 za roli Smrti ve Stravinského Svěcení jara a Ceny Thálie 2011 za roli Valmonta v baletu Nebezpečné známosti.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]
  1. 1
  2. 2

Mohlo by vás zajímat