Rolando Villazón a Xavier de Maistre dnes konečně odehrají dlouho plánovaný koncert

Mexický tenorista Rolando Villazón dnes v pražském Rudolfinu nabídne program Serenata Latina s francouzským harfistou Xavierem de Maistrem. Koncert původně plánovaný na 11. října loňského roku byl několikrát z důvodu pandemie koronaviru přesunut na nový termín.

Rolando Villazón a Xavier de Maistre (zdroj Deutsche Grammophon)
Rolando Villazón a Xavier de Maistre (zdroj Deutsche Grammophon)

Rolando Villazón se do Prahy vrací opakovaně. Tentokrát si připravil projekt s latinsko-americkými písněmi, který nabídne spolu s francouzským harfistou. Xavier de Maistre, někdejší harfista Vídeňských filharmoniků, se vydal na sólovou dráhu a neustále se snaží objevovat nové možnosti i repertoár pro tento nástroj. Album s názvem Serenata Latina s písněmi v zajímavých úpravách pro zpěv a harfu vydal v říjnu 2020 label Deutsche Grammophon.

Jako vítěz vyhledávané soutěže Operalia Plácida Dominga v roce 1999 vstoupil Villazón úspěšně na mezinárodní operní scénu. Jeho evropským debutem byla role rytíře Des Grieux v Massenetově Manon, kterou zpíval ještě téhož roku v Janově. Brzy poté následovaly debuty ve dvou operních domech, které se staly jeho domovskými scénami – Pařížské národní opeře a Berlínské státní opeře.

V Praze se Villazón představil například před třemi roky ve Španělském sále Pražského hradu na benefičním koncertě pro organizaci Zdravotní klaun. Charismatický pěvec, který je mezinárodním ambasadorem organizace Red Noses Clowndoctors, vystoupil v programu složeném ze skladeb slavných i méně známých španělských, katalánských, argentinských a mexických skladatelů. Villazóna doprovodila kanadská klavíristka Carrie-Ann Mathesonová.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

Mohlo by vás zajímat


0 0 vote
Ohodnoťte článek
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments