Rolando Villazón má stále smělé plány

Pouhý den po svém kritiky nepříliš chváleném benefičním recitálu v Salcburku si Rolando Villazón sedl na pár slov s redaktorem tiskové agentury APA, aby se pokusil vysvětlit některé věci, které se kolem jeho vystupování za posledních pár měsíců udály.

Po dvou nedávno zrušených operních představeních v Mnichově a jeho ostudném, nakonec jen sedmiminutovém, vystoupení na koncertu v Kodani (naši nedávnou zprávu naleznete zde), má jistě svým příznivcům co vysvětlovat.

Jeho salcburský recitál byl benefiční – výtěžek z něho má pomoci dětem postiženým rakovinou a jako symbol pro tuto benefiční kampaň používá klaunské nosy (stejná kampaň na pomoc dětem s rakovinou běží i v České republice). Jeden klaunský nos měl na sobě umělec i při svém recitálu. Možná symbolicky. Při svém rozhovoru prozradil, že jeho nedávné problémy byly způsobeny refluxem (vracením) žaludečních šťáv do jícnu. Označil je ale za překonané, s tím, že změnil životosprávu, aby se mu podobná nepříjemnost už neopakovala. Na spekulace o konci jeho kariéry odpověděl: “Cítím se jako dřív, tělo mám stejné jako dřív, zpívá mi to jako dřív. Nevidím důvod, proč bych měl končit. Mám naopak zajímavé plány na novou sezónu…”A to skutečně má. Řekl, že v roce 2011 se zaměří na Mozarta (nastuduje Ottavia v Donu Giovannim a Krále v Il Re Pastore), zazpívá si své oblíbené Hoffmannovy povídky, jednoho Masseneta (neprozradil, kterou roli) a nakonec také Cavaradossiho v Tosce. To jsou jeho plány pro nejbližší budoucnost. Faktem ale zůstává, že intendanti velkých operních domů v Evropě v kuloárech vyjadřují své obavy, zda Villazón bude schopen dodržet nasmlouvané závazky a svým případným odřeknutím na poslední chvíli nepoškodí důvěryhodnost jimi vedených operních domů a nezpůsobí finanční ztráty ze vstupného. A co na to fanoušci?

Mohlo by vás zajímat


Reakcí (3) “Rolando Villazón má stále smělé plány

Napsat komentář