Opera PLUS
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěž
  • Slovenský tanec
  • O nás
  • Více
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Encyklopedie
    • Filmová Hudba
    • Klasika
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Postřehy
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Týden s Tancem
Čtení Rozhlasoví symfonici zamířili do Japonska
sdílejte:
Opera PLUSOpera PLUS
Font ResizerAa
Mobilní menu Opera PLus
  • Recenze
  • Rozhovory
  • Zprávy
  • Chystá se
  • Tanec
  • Inzerce
  • Operní panorama
  • Soutěže
  • Slovenský tanec
  • O nás
    • Album týdne
    • Čtenářský blog
    • Filmová Hudba
    • Lifestyle
    • Osobnosti
    • Portréty
    • Publicistika
    • Seznamte se
    • Soudobá Hudba
    • Stará Hudba
    • Klasika
    • Postřehy
    • Týden s tancem
Napište nám
Připojte se k největší komunitě klasické hudby Přihlásit se
Sledujte nás
© Opera PLUS 2025 - Všechna práva vyhrazena
Lifestyle

Rozhlasoví symfonici zamířili do Japonska

ČTKredakce
Publikováno 17/06/2015
sdílejte:
1 minut čtení

Symfonický orchestr Českého rozhlasu právě v těchto chvílích odlétá na svoje nejnovější třítýdenní japonské turné. Do země vycházejícího slunce vyráží už po jedenácté a shodou okolností zde odehraje stejný počet koncertů v prestižních koncertních síních od Ósaky či Sappora až po Tokio.Na programu turné bude tradičně Smetanova Vltava, jednou zazní i kompletní cyklus Má vlast. Dále jsou pro japonské publikum připraveny Dvořákovy symfonie Anglická a Novosvětská a Beethovenovy symfonie č. 5 a 7. Dojde také na Chopinův První a Rachmaninovův Druhý klavírní koncert se sólisty z Japonska (Ajako Uehara, Šinja Kijozuka, Fudžiko Hemming) a Spojených států (Sean Kennard). „Občas zaznamenám údiv některých Evropanů nad opakovanými žádostmi Japonců o provedení populárních skladeb Dvořáka či Smetany. Já jim ovšem rozumím – víte, dobrého se člověk nikdy nenasytí. Ta hudba je skutečně balzámem, přijímají ji jako skvost, manu pro svůj duševní a duchovní život,“ svěřil se před dnešním odletem šéfdirigent SOČRu Ondrej Lenárd, pod jehož vedením se japonské turné uskuteční.

Foto SOČR 

TémataSymfonický orchestr Českého rozhlasu
Sdílet článek
Facebook zkopíruj odkaz
sdílejte:
Předchozí článek Sasha Waltz měla v Plzni obrovský úspěch
Další článek Hvězda nebo bublina? Joseph Calleja poprvé v Bratislavě
0 0 hlasy
Ohodnoťte článek
Odebírat
Přihlášení
Upozornit na
0 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější Most Voted
Opera PLUSOpera PLUS
Sledujte nás
© 2025 Opera PLUS
Spravovat své soukromí

Abychom poskytli co nejlepší služby, my a naši partneři používáme k ukládání a/nebo přístupu k informacím o zařízeních, technologie jako soubory cookies. Souhlas s těmito technologiemi nám a našim partnerům umožní zpracovávat osobní údaje, jako je chování při procházení nebo jedinečná ID na tomto webu. Nesouhlas nebo odvolání souhlasu může nepříznivě ovlivnit určité vlastnosti a funkce.

Kliknutím níže vyjádřete souhlas s výše uvedeným nebo proveďte podrobnější rozhodnutí. Vaše volby budou použity pouze na tomto webu. Nastavení můžete kdykoli změnit, včetně odvolání souhlasu, pomocí přepínačů v Zásadách cookies nebo kliknutím na tlačítko Spravovat souhlas ve spodní části obrazovky.

Funkční Vždy aktivní
Technické uložení nebo přístup je nezbytně nutný pro legitimní účel umožnění použití konkrétní služby, kterou si odběratel nebo uživatel výslovně vyžádal, nebo pouze za účelem provedení přenosu sdělení prostřednictvím sítě elektronických komunikací.
Předvolby
Technické uložení nebo přístup je nezbytný pro legitimní účel ukládání preferencí, které nejsou požadovány odběratelem nebo uživatelem.
Statistiky
Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro statistické účely. Technické uložení nebo přístup, který se používá výhradně pro anonymní statistické účely. Bez předvolání, dobrovolného plnění ze strany vašeho Poskytovatele internetových služeb nebo dalších záznamů od třetí strany nelze informace, uložené nebo získané pouze pro tento účel, obvykle použít k vaší identifikaci.
Marketing
Technické uložení nebo přístup je nutný k vytvoření uživatelských profilů za účelem zasílání reklamy nebo sledování uživatele na webových stránkách nebo několika webových stránkách pro podobné marketingové účely.
Statistiky

Marketing

Funkce
Vždy aktivní

Vždy aktivní
  • Spravovat možnosti
  • Správa služeb
  • Správa {vendor_count} prodejců
  • Přečtěte si více o těchto účelech
Spravovat možnosti
  • {title}
  • {title}
  • {title}
wpDiscuz
Vítejte zpět!

Přihlášení k účtu

Username or Email Address
Password

Zapomenuté heslo?

Not a member? Sign Up