Ruský dirigent do čela mnichovské opery

Novým hudebním ředitelem Bavorské státní opery v Mnichově bude ruský dirigent Kirill Petrenko. Osmatřicetiletý rodák ze sibiřského Omsku se stane nástupcem Kenta Nagana, o jehož neshodách s Nikolausem Bachlerem, mnichovským intendantem, který mnichovskou operu vede od roku 2008, jsme podrobně před nedávnem informovali (článek najdete zde). Nástup Kirilla Petrenka na prestižní post od 1. září 2013 ohlásil Bachler společně s ministrem kultury Christianem Heubischem.


Kirill Petrenko byl v letech 1999-2002 nejmladším hudebním ředitelem opery v Meiningenu, posléze byl na pět let do téže funkce angažován v berlínské Komické opeře. Vystupoval v řadě předních světových operních domů, v letech 2007 a 2009 byl uznávaným časopisem Opernwelt jmenován dirigentem roku. V mnichovské opeře nastudoval před časem Janáčkovu Její pastorkyňu.

Mohlo by vás zajímat


1
Komentáře. Respektujte prosím pravidla diskuze.

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Anonymous

No uvidíme! Každopádně Nagano je výtečný dirigent a v Mnichově nastudoval vždy skvělá představení (Billy Budd, Ariadna na Naxu, Mlčenlivá žena, Chovanština, Dialogy Karmelitek).
Po odchodu intendanta Jonase ovšem repertoár a některá režijní pojetí inscenací vyvolávají otazníky.