Sam Haywood propojí díla Fryderyka Chopina a ženských skladatelek

Britský klavírista Sam Haywood uvádí fascinující program s názvem Musical Liaisons, v němž staví na propojení děl Fryderyka Chopina s hudbou ženských skladatelek. Recitál se uskuteční 13. listopadu 2021 v Sukově síni Rudolfina.
Sam Haywood (zdroj Sierra FoodWineArt)
Sam Haywood (zdroj Sierra FoodWineArt)

Sama Haywooda si může pražské publikum pamatovat díky jeho recitálu s houslistou Joshua Bellem. V Rudolfinu společně vystoupili v roce 2015. Teď se Sam Haywood vrací s fascinujícím, čistě klavírním programem. „Myšlenkou je vytvořit program, který spojuje slavná Chopinova díla s méně známými hudebními klenoty ženských skladatelek. Myslím, že posluchači rádi uslyší slavná díla a zároveň se seznámí s nádhernými opusy, které jsou známé méně,“ uvažuje nad programem Sam Haywood.

Program Musical Liasons obsahuje díla Germaine Tailleferre nebo Lily Boulanger. České publikum jistě potěší zařazení Dubnových preludií Vítězslavy Kaprálové. Další českou skladatelkou v programu je pak soudobá skladatelka Jelena Poulíčková. „Jelena je skvělá autorka, má obrovskou vášeň pro to, co dělá. Velmi se těším z naší přátelské spolupráce,“ doplňuje Haywood, který v blízké době vydá album právě s hudbou této skladatelky.

Sam Haywood vystupoval v mnoha předních světových koncertních sálech, včetně Carnegie Hall, Kennedyho Centra, Wigmore Hall, Pařížské filharmonie a vídeňského Konzerthausu. New York Times vyzdvihly jeho „vášeň a třpytivou průzračnost“, Washington Post pak jeho „oslňující, sugestivní hru“. Se Stevenem Isserlisem nahrál pro vydavatelství Sony výběr skladeb geniální dětské umělkyně Almy Deutscher a tria na albu Joshuy Bella Musical Gifts. Sam Haywood je rovněž uměleckým ředitelem a spoluzakladatelem hudebního festivalu Solent, který se každoročně koná v nádherném přímořském letovisku Lymington ve Spojeném království.

Nejaktuálnější zprávy ze světa hudby přímo do Vaší schránky

[mc4wp_form id="339371"]

Mohlo by vás zajímat


0 0 votes
Ohodnoťte článek
Subscribe
Upozornit na
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments